Wiadomości z Gliwic

Kosmopark – nieziemska przygoda w Europie Centralnej

 • Dodano: 2022-10-14 06:45, aktualizacja: 2022-11-28 12:17

Pełen wrażeń spacer po Jowiszu, testy przed lotem kosmicznym oraz niezwykłe podróże w wirtualnej rzeczywistości – to tylko niektóre z aktywności, jakie czekają na odwiedzających Kosmopark w Europie Centralnej.

Interaktywna wystawa kosmiczna w Europie Centralnej

To pierwsza w Polsce interaktywna wystawa kosmiczna, podczas której można na własnej skórze poczuć niesamowite prawa fizyki i zjawiska, jakich doznają astronauci podczas lotów kosmicznych. Kosmopark startuje już w piątek, 14 października. 

Już 14 października w Europie Centralnej rozpocznie się ekscytująca przygoda dla małych  i dużych wielbicieli kosmicznych przeżyć - niesamowity Kosmopark, czyli pierwsza w Polsce interaktywna wystawa kosmiczna. 

Wszyscy zwiedzający z żyłką odkrywcy, znajdą tu ponad 40 kosmicznych stref, stworzonych 
z rozmachem po to, by zapewnić najwyższy poziom rozrywki. Podczas wystawy każdy będzie mógł skorzystać z profesjonalnie przygotowanych symulatorów, które pozwolą poczuć się jak prawdziwy astronauta. Dzięki nim będzie można przetestować na sobie działanie grawitacji odległych planet, a nawet spróbować pracy w przestrzeni kosmicznej.

Poszukiwacze nieziemskich emocji doskonale odnajdą się też w planetarium, które wiernie odzwierciedla wygląd ciał niebieskich wokół Ziemi, a także w kosmicznym laboratorium i sali plazmowej. Będzie to niepowtarzalna okazja, by odbyć podróż w wirtualnej rzeczywistości, przejść testy przeprowadzane przez lotem kosmicznym, a nawet nawiązać kontakt z obcymi cywilizacjami. Na wystawie nie zabraknie też tradycyjnych eksponatów, takich jak: meteoryty, kostiumy astronautów, archiwalne gazety oraz wielu innych przedmiotów związanych 
z badaniem galaktyk przez człowieka. Kosmiczna przygoda to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonale zaplanowana akcja edukacyjna dla najmłodszych. Nie ma przecież lepszego sposobu na poznanie praw fizyki niż ich doświadczanie.

Gdzie znajdziemy Kosmopark?

Kosmopark znaleźć można w centrum handlowym obok lokalu Cropp, a jego drzwi będą otwarte dla odwiedzających aż do 30 grudnia, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00 – 21.00 a w niedzielę od 10:00 do 20:00. Bilety na tę kosmiczną przygodę już teraz dostępne są online na oficjalnej stronie Kosmoparku https://kosmopark.pl/kup-online-gliwice.html,  od 14 października można będzie je kupić również na miejscu, przed wejściem na wystawę.

Unikalna na skalę kraju wystawa Kosmopark w centrum handlowym Europa Centralna idealnie sprawdzi się jako cel rodzinnego wyjścia czy wypadu z przyjaciółmi. Zagwarantuje ona nie tylko niezapomniane przygody i mnóstwo rozrywki, ale również sporą dawkę wiedzy z zakresu astronomii, fizyki i historii wypraw kosmicznych. Warto zarezerwować sobie na jej zwiedzanie trochę wolnego czasu, a doświadczenie to z pewnością pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy i może nawet obudzić w sobie nową pasję.

Kosmopark – nieziemska przygoda w Europie Centralnej / fot. org.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mc

  Wystawa bardzo ciekawa, dziękuję za zaangażowanie wszystkich pracowników !

 • Henryk

  Było super aż poszedłem dwa razy taka zabawa tylko w kosmo ludzie to super takie przeżycia i to tylko za 55 PLN ludzie musicie tam iść

 • Daniel

  Fajne miejsce mi najbardziej siadła wirówka i inne symulatory, gra na ps5 z googlami też kontkret poza tym planetarium i fajnie też plazmą się pobawić można. Polecam.

 • Aga

  Byłam ze znajomymi, fajna zabawa dla dzieciaków jak i starszych. Bardzo miła i pomocna obsługa.

 • Paulina

  WSZYSTKO SUPER!!!✨

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również