Wiadomości z Gliwic

Kradzieże w Miejscach Obsługi Podróżujących. Policja przestrzega kierowców!

  • Dodano: 2023-07-31 10:15

W ubiegłym tygodniu w Miejscach Obsługi Podróżujących (MOP) przy autostradach doszło do kilku kradzieży. Zawodowi kierowcy korzystający z obowiązkowych przerw i odpoczynków od prowadzenia pojazdów narażeni są na przestępstwa - szczególnie w godzinach nocnych.

Okazja dla złodzieji 

W okresie letnim często z powodu wysokich temperatur panujących w nocy zawodowi kierowcy odbywający odpoczynek na MOP-ach uchylają okna w swoich pojazdach. Niestety, przestępcy mają wtedy najmniej „pracy” i dokonują bezszelestnego zaboru cennych przedmiotów. W innych przypadkach dochodzi do wybicia szyby i szybkiego zaboru mienia. Przestępcy nie zważają na to, czy pojeździe przebywał w danej chwili kierowca.

Policyjny apel do kierowców 

Policja przestrzega, aby przed przystąpieniem do odpoczynku kierowcy w odpowiedni sposób zabezpieczali portfele, dokumenty, telefony i inne cenne przedmioty w miejscach możliwie trudno dostępnych i oddalonych od okien w pojeździe. Dodatkowo należy pamiętać, aby żadnych przedmiotów nie pozostawiać na podszybiu pojazdu. Co najważniejsze, należy pamiętać o zamykaniu drzwi i pociągnięciu za klamkę, żeby sprawdzić, czy nasze działanie było faktycznie skuteczne. Czasami może nam się wydawać, że pojazd jest zamknięty, kiedy w rzeczywistości przestępcy mogą wykorzystywać urządzenia do zagłuszania sygnałów. Po oddaleniu się kierowcy od pojazdu po prostu otwierają drzwi i dokonują kradzieży.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również