Wiadomości z Gliwic

Ludzki płód znaleziony w potoku w Ostropie

  • Dodano: 2019-03-21 09:30

W poniedziałek w gliwickiej dzielnicy Ostropa, w trakcie przechodzenia wzdłuż potoku, świadek spostrzegł w wodzie wykształcony płód ludzki.

Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy. Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu matki dziecka lub osoby, która zostawiła je w opisywanym miejscu bądź ma związek ze sprawą, prosimy przekazywać śledczym pod całodobowy numer telefonu 32 336 92 55.

Na miejsce przybyła policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza z prokuratorem, biegły lekarz medycyny sądowej oraz strażacy PSP. Na polecenie prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód, zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach, gdzie będą poddane badaniom sekcyjnym. Ustalone zostaną wiek płodu oraz przyczyna zgonu. Policja prowadzi pod nadzorem prokuratury śledztwo w tej sprawie i dąży do typowania kobiety.

Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu matki dziecka lub osoby, która zostawiła je w opisywanym miejscu bądź ma związek ze sprawą, należy przekazywać śledczym pod całodobowy numer telefonu 32 336 92 55. Informacje można też przesyłać anonimowo za pośrednictwem skrzynki „powiadom nas”.

Osoby, które były świadkami jakiegoś niepokojącego zachowania czy zdarzenia w rejonie ul. Architektów w Ostropie, proszone są o kontakt z policją.

Gwarantowana anonimowość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również