Wiadomości z Gliwic

MejKING, czyli techniczny festiwal artystyczny

  • Dodano: 2018-08-14 15:15

W ostatni weekend sierpnia al. Przyjaźni zamieni się w wielką strefę majsterkowania. Chcesz zrobić coś z niczego (albo z czegoś – coś innego)? 24–26 sierpnia zajrzyj na drugą edycję festiwalu mejKING!

MejKING to najbardziej techniczny festiwal artystyczny w naszym mieście. Podczas trzech sierpniowych dni nie zabraknie atrakcji dla konstruktorów, artystów, złotych rączek, a nawet ogrodników – w każdym wieku!

Przy al. Przyjaźni pojawi się strefa Zielonej Autonomii, w której będzie można poznać tajniki nasadzania i nawadniania roślin; aleja Świetlnych instalacji, którą rozjaśnią między innymi kaktusy i meduzy (!); Portal, czyli ściana płotu z peryskopem i telefonami rurowymi. Specjalnie na drugą edycję festiwalu mejKING przygotowano także Haft Miejski dla wszystkich miłośników wyplatania oraz Neon Przyjaźni – montaż żywych instalacji artystycznych na przebudowanym płocie.

Podczas sobotnich i niedzielnych warsztatów chętni będą mogli nauczyć się kucia metalu albo poznać tajemnice ceramiki raku. Obdarzeni dobrym słuchem spróbują zbudować elektroniczną perkusję, a dzieci stworzą zaskakujące kukiełki z... warzyw. Zaplanowano także spektakle w wykonaniu Teatru Lalek Marka Żyły oraz koncerty Edyty Góreckiej z zespołem i artysty o pseudonimie Runforrest, który inspiruje się muzyką Jeffa Buckleya i José GonzĄleza.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, ale na niektóre warsztaty trzeba się wcześniej zapisać na portalu evenea.pl. Szczegółowy harmonogram festiwalu jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Organizatorami imprezy są stowarzyszenia Warsztat Miejski i Centrum Inicjatyw Społecznych. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice.


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również