Wiadomości z Gliwic

Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych w nowej formule

  • Dodano: 2020-04-07 10:45

Obecna sytuacja społeczna związana z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, nie pozwala na organizację spotkań masowych. Bez wątpienia należą do nich Wigilie i Śniadania Wielkanocne dla Samotnych organizowane przez fundację Wolne Miejsce, miasto Katowice oraz współpracujące z nimi siedemnaście gmin członkowskich Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Wobec powyższego zarząd fundacji i jej wolontariusze rozpoczęli przygotowania do alternatywnej formuły wspólnego przeżycia Niedzieli Wielkanocnej z osobami samotnymi. Sztab fundacyjnych ochotników zamierza odwiedzić samotne osoby z metropolitalnych miast w niedzielę 12 kwietnia br., dostarczając im wielkanocne śniadania do domów. W specjalnie przygotowanej fundacyjnej paczce, znajdzie się nie tylko higienicznie przygotowane i hermetycznie zamknięte śniadanie, ale również świąteczna niespodzianka, stroik i wyjątkowa lektura świąteczna dla osób samotnych.

Nowy plan organizacji Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego dla Samotnych zakłada współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami i samorządami w pozyskiwaniu: produktów spożywczych, z których zostanie przygotowane śniadanie, produktów gotowych (zamkniętych) mogących stanowić prezent jak np. słodycze, stroików i elementów, z których można takie stroiki wykonać. Ponadto fundacja zaprasza każdą osobę gotową dołączyć do wolontariuszy przygotowujących wydarzenie i gotowych rozwozić śniadania w niedzielny poranek.

Do środy 8 kwietnia organizatorzy czekają także na zgłoszenia od osób samotnych, które chcą wziąć udział w akcji:

Wszelkie informacje o bieżących przygotowaniach i możliwej formie wsparcia fundacji publikowane są na profilu społecznościowym: www.facebook.com/wolnemiejsce

Kontakt z fundacją Wolne Miejsce: email: biuro@wolnemiejsce.pl www.wolnemiejsce.pl telefony: 694 019 254 / 501 422 589 / 504 067 869

Wydarzenie objął patronatem prezydent Gliwic Adam Neumann.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.