Wiadomości z Gliwic

Mieszkańcy Gliwic wygrali wojnę o Okrąglaka! Powstanie tu restauracja rodem sprzed wojny!

  • Dodano: 2021-10-19 10:45

Wszystko w ostatnich miesiącach kręciło się wokół Okrąglaka. Opłaciło się, bo obiekt stojący w Gliwicach w Parku Plac Grunwaldzki wygrał głosowanie w Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy pamiętają działający tu jeszcze kilka lat temu warzywniak. Od tamtej pory budynek popada w ruinę.

Na jesienne wieczory najlepszy kryminał!!! Serial COLUMBO w TVS!


Jest coraz gorszy. Po prostu straszy – mówi Małgorzata Supińska, mieszkanka Gliwic.

Miasto ten teren chciało sprzedać. Wtedy włączyła się rada dzielnicy.

Zaproponowaliśmy rozwiązanie alternatywne, żeby tutaj sfinansować budowę takiej miejskiej restauracji społecznej ze środków budżetu obywatelskiego. Ten pomysł spotkał się z uznaniem władz Gliwic – mówi Marek Krząkała, Przewodniczący Rady Dzielnicy Wójtowa Wieś.

Przedwojenna restauracja ożywi Plac Grunwaldzki w Gliwicach? Mieszkańcy sami na to zagłosowali i obronili Okrąglak!
Przedwojenna restauracja ożywi Plac Grunwaldzki w Gliwicach? Mieszkańcy sami na to zagłosowali i obronili Okrąglak!

Jak pokazują wyniki głosowania, spotkał się również z uznaniem mieszkańców. Na okrąglaka zagłosowało prawie 8 tys. osób. W jego miejscu zostanie odtworzony historyczny budynek restauracji parkowej działającej w latach 20-tych w Gliwicach.

Trzeba będzie ogłosić postępowanie przetargowe na budowę tego obiektu w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zazwyczaj odbywa się to tak, że jest przetarg na projekt budowlany. Dopiero na jego podstawie ogłasza się przetarg na wykonawstwo. W tym przypadku nie ma czasu na tego typu działania – mówi Łukasz Oryszczak, UM Gliwice.

Na wybudowanie nowego Okrąglaka zarezerwowano 900 tys. złotych. Realizacja ma zająć rok, więc czasu jest niewiele. Później konkurs na operatora obiektu i dopiero wtedy mieszkańcy z niego skorzystają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.