Wiadomości z Gliwic

Mieszkanie+ po gliwicku. Nowe mieszkania komunalne przy Górnej 11 mają już lokatorów!

  • Dodano: 2024-02-22 08:45, aktualizacja: 2024-02-22 09:14

Sfinalizowano duży projekt samorządu w ramach miejskiego programu „Mieszkanie+ po gliwicku” – 21 lutego wręczono klucze do mieszkań w piątym budynku komunalnym wzniesionym przy ul. Górnej. W trzykondygnacyjnym, nowoczesnym bloku pod adresem Górna 11 zamieszka 25 osób.

Obiekt wybudowała miejska spółka ZBM I TBS kosztem 8,3 mln zł w ramach III etapu szeroko zakrojonej inwestycji Miasta Gliwice, przy ponad 6-milionowym wsparciu z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mieszkania "pod klucz" dla gliwiczan 

Górna 11 to część atrakcyjnej, miejskiej oferty wynajmu nowych mieszkań komunalnych. Warunek konieczny udziału w miejskim najmie to spełnianie kryterium dochodowego (aktualizowanego przy każdym naborze), brak własnego lokum, zamieszkiwanie na terenie Gliwic oraz odprowadzanie tu podatku dochodowego. Mieszkania tego typu budowane są w różnych częściach miasta, w standardzie „pod klucz”. Oznacza to lokale w pełni wykończone i pomalowane, do których najemca może wprowadzić się właściwie natychmiast z własnymi meblami. Stawka miesięcznego czynszu będzie wynosić 14,5 zł za metr kwadratowy. 

Wysoki standard

W trzykondygnacyjnym budynku przy ul. Górnej 11, wyposażonym w windę i garaż podziemny, powstało 18 mieszkań o powierzchni od 31,57 m2 do 53,84 m2. Te usytuowane na parterze posiadają tarasy z ogródkiem, pozostałe natomiast mają balkony.

W 12 z 18 lokali wykonanych w wysokim standardzie znajdują się 2 pokoje z odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. 6 pozostałych mieszkań to kawalerki. Jedno 2-pokojowe mieszkanie na parterze przystosowane jest stricte do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie lokale są wyposażone w instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną, centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej, a także piecyki elektryczne z płytą ceramiczną. Każde mieszkanie dysponuje łazienką wyłożoną glazurą, z zainstalowanym „geberitem” oraz wanną. Płytki położono także na kuchennych podłogach i części ścian nad zlewozmywakiem z zamontowaną baterią.

Do dyspozycji mieszkańców Górnej 11 są komórki lokatorskie i wózkownia oraz 24 miejsca postojowe, w tym 13 w garażu podziemnym. Zadbano też o funkcjonalny plac zabaw, siłownię pod chmurką i zielone otoczenie.

– Górna 11 to nowe, wygodne mieszkania komunalne w wysokim standardzie, przeznaczone dla średnio zarabiających gliwiczan, wybudowane w bardzo dogodnej lokalizacji – niedaleko parku Chrobrego i przystanków komunikacji miejskiej, w pobliżu zjazdu w Drogową Trasę Średnicową, a w przyszłości także w sąsiedztwie nowoczesnego szpitala miejskiego. Finalizujemy tym samym, zgodnie z obietnicą, III etap dużej miejskiej inwestycji, która w następnej kadencji samorządu będzie mogła być rozwijana o kolejne 4 wielorodzinne budynki mieszkalne przewidziane w rejonie ul. Kujawskiej. Poza tym do 2025 roku planujemy przekazać gliwiczanom mieszkania komunalne i w systemie TBS, realizowane już na osiedlu przy ul. Dworskiej i Wiertniczej, a także mieszkania komunalne w planowanym budynku przy ul. Opolskiej i w realizowanym już obiekcie przy ul. Dolnej i Rymera – podkreśla prezydent Gliwic Adam Neumann.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również