Wiadomości z Gliwic

Mikołajkowy prezent dla przedszkolaków

  • Dodano: 2018-12-06 09:15

Do tego, że św. Mikołaj przynosi prezenty, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak w tym roku, dzięki wsparciu Miasta Gliwice oraz funduszom unijnym, ma on dla gliwiczan wyjątkowe prezenty – dodatkowe miejsca dla dzieci w zupełnie nowym przedszkolu.

6 grudnia jest dniem szczególnym dla najmłodszych gliwiczan oraz dla tych rodziców, którzy mieli trudności ze znalezieniem miejsca dla swoich pociech w przedszkolu. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Brzezince ogłasza nabór do Przedszkola Miejskiego nr 43. Na 3- i 4-latki czeka 30 miejsc.

Dodatkowy nabór związany jest z zakończeniem budowy nowej siedziby przedszkola, działającego obecnie przy ul. Sopockiej 6. W lutym 2019 r. dzieci zostaną przeniesione do nowo wybudowanego obiektu, który stanowi integralną część budynku ZSO nr 12.

Nowe przedszkole przy ul. Płockiej 16 zostanie kompleksowo wyposażone w meble, materiały dydaktyczne, zabawki, książeczki edukacyjne, bajki oraz materiały potrzebne do realizacji zajęć dodatkowych. W budynku została również przygotowana sala integracji zmysłów, tzw. sala sensoryczna, która jest odpowiedzią na potrzeby stymulowania małych dzieci i rozwijania zmysłów, motoryki małej i dużej, koncentracji i koordynacji ruchowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, prezydent Gliwic podjął decyzję o utworzeniu w nowej siedzibie dodatkowego oddziału dla najmłodszych. Dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych dzieci będą miały do dyspozycji nie tylko więcej miejsc w przedszkolu, ale także dodatkowe zajęcia rozwijające, plastyczne, korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, umuzykalniające, ruchowe, bajkoterapię, a także zajęcia w sali sensorycznej.

Ciekawostką, a jednocześnie uzupełnieniem powyższych zajęć, będzie miniprojekt edukacyjny, w ramach którego dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami zaprojektują swój własny plac zabaw. Ma on uzupełnić infrastrukturę rekreacyjną placówki i służyć przedszkolakom niezależnie od istniejącego już, szkolnego placu zabaw.

Przedszkole będzie otwarte od godz. 6.00 do 17.00, natomiast podstawa programowa realizowana będzie od godz. 8.00 do 13.00. Zasady naboru dostępne są na tablicy ogłoszeń w ZSO nr 12 w Gliwicach  (ul. Płocka 16) oraz na stronie internetowej: www.zso12.gliwice.pl.

Koszt projektu pod nazwą „Przedszkole da Ci szansę – utworzenie dodatkowych miejsc w Przedszkolu Miejskim nr 43 w Gliwicach wraz z podwyższeniem jakości oferty edukacyjnej” wynosi ponad 470 tys. zł. 85% środków na jego realizację Miasto Gliwice pozyskało z funduszy unijnych, pozostałe koszty zostaną pokryte z miejskiego budżetu.

(ed)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.