Wiadomości z Gliwic

Mistrzowie z MIG Gliwice. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Łodzi za nami

  • Dodano: 2020-11-24 13:00, aktualizacja: 2020-11-24 16:56

Stowarzyszenie MIG Gliwice rozpruło worek z medalami na trzech imprezach odbywających się w miniony weekend w Łodzi Mistrzostwach Polski Niesłyszących.

Złoty medal trafił do rąk koszykarzy stowarzyszenia, którzy pokonali swych rywali ze Spartana Lublin rzadko spotykaną przewagą – 118 do 34 pkt. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mikołaja Lewandowicza, który zaprezentował świetna formę we wszystkich spotkaniach.

MIG Piast Gliwice, czyli futsalowa sekcja MIG-u również dzielnie wygrywał swoje spotkania – ulegając jedynie graczom Świtu Wrocław w finale, co sprawiło że na ich piersiach zawisły srebrne krążki. MVP turnieju został zawodnik MIG-u Gliwice Damian Uziębło.

Kolekcja srebrnych medali trafiła także w ręce curlerek MIG-u, które w składzie: Bogusia Hawryluk (kapitan), Alicja Zawada, Karolina Miśkiewicz i Martyna Stawinoga-Ścigała zaprezentowały wyśmienity poziom na Mistrzostwach Polski w Curlingu Niesłyszących. Ich wybitna forma została doceniona przez selekcjonera kadry narodowej, który po udanym turnieju wręczył im powołania na zgrupowanie reprezentacyjne.

Zawodnicy i zawodniczki MIG Gliwice każdego dnia udowadniają prawdziwość motta Stowarzyszenia, które brzmi „Dla nas nie ma rzeczy niemożliwychąŚ”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.