Wiadomości z Gliwic

Mistrzowie z MIG Gliwice. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Łodzi za nami

  • Dodano: 2020-11-24 13:00, aktualizacja: 2020-11-24 16:56

Stowarzyszenie MIG Gliwice rozpruło worek z medalami na trzech imprezach odbywających się w miniony weekend w Łodzi Mistrzostwach Polski Niesłyszących.

Złoty medal trafił do rąk koszykarzy stowarzyszenia, którzy pokonali swych rywali ze Spartana Lublin rzadko spotykaną przewagą – 118 do 34 pkt. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Mikołaja Lewandowicza, który zaprezentował świetna formę we wszystkich spotkaniach.

MIG Piast Gliwice, czyli futsalowa sekcja MIG-u również dzielnie wygrywał swoje spotkania – ulegając jedynie graczom Świtu Wrocław w finale, co sprawiło że na ich piersiach zawisły srebrne krążki. MVP turnieju został zawodnik MIG-u Gliwice Damian Uziębło.

Kolekcja srebrnych medali trafiła także w ręce curlerek MIG-u, które w składzie: Bogusia Hawryluk (kapitan), Alicja Zawada, Karolina Miśkiewicz i Martyna Stawinoga-Ścigała zaprezentowały wyśmienity poziom na Mistrzostwach Polski w Curlingu Niesłyszących. Ich wybitna forma została doceniona przez selekcjonera kadry narodowej, który po udanym turnieju wręczył im powołania na zgrupowanie reprezentacyjne.

Zawodnicy i zawodniczki MIG Gliwice każdego dnia udowadniają prawdziwość motta Stowarzyszenia, które brzmi „Dla nas nie ma rzeczy niemożliwychąŚ”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.