Wiadomości z Gliwic

Muszkieter Trophy zdominowany przez gliwiczan

• Dodano: 2021-03-04 06:30, aktualizacja: 2021-03-03 20:33

W miniony weekend w Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" rozegrano 29. już edycję turnieju szpadowego Muszkieter Trophy.

Kapitalnie walczyli szpadziści z Gliwic

Złote medale w swoich kategoriach zdobyli Emilia Korkus, Hania Szczurowska, Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) i Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice). Były też drugie i trzecie miejsca.

W sobotę już od godzin porannych na planszy rywalizowali chłopcy z kategorii junior młodszy i zuchy. Zdecydowanie najlepiej władał szpadą Wojtek Rzyczniak. Szermierz Piasta Gliwice wygrał te zawody w finale, pokonując Jakuba Szóstka z Górnika Radlin 15:12. W tej kategorii wiekowej startowało 53 zawodników. Na piątej lokacie zakończył turniej Mikołaj Wesołowski.

W kategorii "młodzik" wśród chłopców trzecie miejsca zajął Seweryn Gusta z Piasta Gliwice. Seweryn o wejście do finału zmierzył się z Vasylem Havadzynem z Ukrainy. Przegrał minimalnie, bo 11:12. Piąty w tej kategorii wiekowej (w której rywalizowało aż 78 zawodników) był Błażej Kurowski. Wśród "zuchów" natomiast dzielnie bił się Tytus Kurowski, który turniej zakończył na 8. lokacie.

Do rywalizacji w kategorii "junior młodszy" dziewcząt przystąpiło 45 zawodniczek. Jedną z faworytek była Emilia Korkus, która ostatnio regularnie staje na podium w różnych zawodach. Wychowanka Muszkietera, a obecnie zawodniczka Piasta, pewnie wygrała ten turniej, pokonując w finale Emilię Jaroszek 15:10.

Trenerów (i nie tylko) najbardziej cieszy, gdy sukcesy odnoszą najmłodsi. W kategorii "Zuchy" wśród dziewcząt zwyciężyła Hania Szczurowska z Piasta Gliwice. Finał w kategorii młodziczek dziewcząt to dominacja szpadzistek Muszkietera, które w komplecie obsadziły podium. Pierwsze miejsce zajęła Magda Ratyna, druga była Oliwia Janeczek, a brąz wywalczyła Michalina Szymczyk. Wśród dzieci drugie miejsce zajęła Kinga Smolarczyk z Kosyniera Gliwice. Reprezentująca barwy Piasta Gliwice, starsza siostra Hani – Marysia Szczurowska – zajęła tym razem 9. lokatę.

– Bardzo się z tego cieszę, że kluby Kosynier, Piast i Muszkieter wiodły prym na tym turnieju. Praktycznie w każdej kategorii wiekowej gliwiczanki i gliwiczanie byli w pierwszej ósemce – podsumowuje turniej Piotr Markowicz.