Wiadomości z Gliwic

Na majówkę z kolejami

  • Dodano: 2018-04-25 11:15

W tym roku majówka to prawdziwy „przekładaniec” dni wolnych i roboczych. Z tego powodu z niektórych naszych ofert specjalnych będzie można korzystać dłużej niż zazwyczaj. Jednocześnie przypominamy, że przy planowaniu majowych podróży pociągami warto pamiętać o aktualnie prowadzonych remontach przez PKP PLK.

Z okazji majówki wydłużamy okres obowiązywania dwóch naszych ofert specjalnych. Pierwszą z nich jest „SilesiaWeekend”. Oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 18:00) do piątku 4 maja 2018 roku (do godz. 6:00). A warto przy tym pamiętać, że bilet w ofercie „SilesiaWeekend” pozwala również na podróżowanie po kraju morawsko-śląskim w Czechach. To warty rozważenia pomysł na majówkową wycieczkę.

Druga oferta, której czas obowiązywania wydłużono ze względu na majówkę, to „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. W ramach oferty posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 50% ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30% ulgi dla dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie oferta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 14:00) do czwartku 3 maja 2018 roku (do godz. 24:00).

Amatorom dalszych wypraw warto przypomnieć nie tylko o naszej wspólnej ofercie z Kolejami Czeskimi, ale również o Wspólnym Bilecie Samorządowym. Jeden blankiet w cenie 38 zł uprawnia do przejazdów w ciągu 24 godzin pociągami spółek: Koleje Mazowieckie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Arriva RP, Koleje Małopolskie i Warszawska Kolej Dojazdowa. Bilet można kupić niemal we wszystkich kanałach dystrybucji biletów, m.in. przez internet, czy SkyCash, a potem wsiąść do dowolnego pociągu ww. przewoźnika, bez konieczności zakupu kolejnego biletu i sprawdzania czy posiadany jest właściwy. Pierwszy tydzień maja, pozwalający na dłuższy wyjazd na wypoczynek czy zwiedzanie może być dobrą okazją do skorzystania z tej oferty.

Podczas planowania podróży na długi weekend warto wziąć pod uwagę aktualnie prowadzone remonty. Ze względu na prace wykonywane przez Polskie Linie Kolejowe na niektórych odcinkach musimy wprowadzić zastępczą komunikację autobusową (ZKA). Zastępcze autobusy spotkamy m.in. na linii S1 na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera oraz na linii S5 na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec. Zwłaszcza ta druga informacja powinna być bardzo istotna przy planowaniu majowych wypadów, ponieważ ZKA obowiązuje za wszystkie pociągi – jeśli ktoś chce spędzić długi weekend w Beskidzie Żywieckim, to nie ominie go przesiadka z pociągu na autobus.

Prace prowadzone na tej linii spowodują również zmiany w kursowaniu pociągów do Zakopanego. Do 28 maja pociąg „Ornak” kursuje trasą okrężną przez: Bielsko-Białą Główną, Kozy, Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską Lanckoronę, Suchą Beskidzką Zamek (bez wjazdu do Suchej Beskidzkiej). Od 7 maja czeka nas również zastępcza komunikacja autobusowa za wszystkie pociągi na odcinku Zebrzydowice – Cieszyn.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również