Wiadomości z Gliwic

Narkotyki w akademiku

  • Dodano: 2018-05-18 07:45, aktualizacja: 2018-05-18 07:24

Gliwiccy policjanci przechwycili narkotyki w jednym z gliwickich akademików. Policjanci zabezpieczyli poporcjowaną, przygotowaną do sprzedaży marihuanę. Zatrzymani to studenci politechniki. Za posiadanie narkotyków czeka ich proces karny i wyrok.

Wczoraj rano, policjanci z III komisariatu, wraz ze Strażą Akademicką Politechniki Śląskiej, weszli do jednego z akademików. Akcja była efektem innych postępowań i zdobytych informacji, z których wynikało, że w domu studenckim sprzedawana jest marihuana. Śledczy mieli pewność, że w jednym z pokoi zajmowanych przez dwóch młodych mężczyzn są narkotyki. Kryminalni dokonali przeszukania z wykorzystaniem psa specjalizującego się w wykrywaniu niedozwolonych środków. Oprócz marihuany, znaleźli wagi elektroniczne i zabezpieczyli prawie 2 tys. zł. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat. Sprawa należy do rozwojowych.

Przestrzegamy przed eksperymentowaniem z narkotykami. Obowiązujące w Polsce przepisy związane z tymi środkami są surowe. Zgodnie z zapisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ten, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Jeżeli ilości są znaczne, wówczas kara więzienia wyniesie od 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku sprawcy, który handluje narkotykami, kara może wynieść nawet 10 lat.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.