Wiadomości z Gliwic

Nowa siedziba Strefy Seniora

  • Dodano: 2021-01-21 07:00, aktualizacja: 2021-01-20 22:32

Uwaga, ważne wieści dla starszych gliwiczan –  działająca w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych Strefa Seniora zmieniła siedzibę. Obecnie funkcjonuje przy ul. Studziennej 6.

Zmiana lokalizacji podyktowana była lepszą lokalizacją i dostępnością

Teraz placówka jest dużo bardziej dostępna dla seniorów, do pomieszczeń prowadzi tylko kilka schodów. Dodatkowo osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą korzystać z windy.

– Zmieniliśmy lokalizację, ponieważ postulowały o to środowiska senioralne i Rada Seniorów Miasta Gliwice. Wymagały tego również zmiany organizacyjne w GCOP. Co ważne, nadal jest to miejsce w ścisłym centrum miasta. Mam nadzieję, że ta zmiana ułatwi współpracę i kontakt z pracownikami GCOP zajmującymi się współpracą z seniorami – mówi Marta Kryś, dyrektor GCOP.

W Strefie Seniora można znaleźć informacje, wsparcie, ofertę spotkań i zajęć w zakresie aktywności społecznej, rozwoju osobistego seniorów i propozycji spędzania czasu wolnego. Strefa ułatwia też wymianę informacji związanych z wydarzeniami i każdą dziedziną życia starszych gliwiczan.

Strefa Seniora powstała, by integrować środowiska seniorów, dlatego organizowane są cykliczne spotkania Liderów klubów seniora w Gliwicach, Biesiada Senioralna, rozwija się współpraca przy organizacji Pikniku Seniora i innych wydarzeń adresowanych do seniorów. Odbywają się też szkolenia i warsztaty rozwojowe oraz wizyty studyjne dla członków i liderów klubów seniora. Strefa Seniora zapewnia też przygotowanie do sprawnej i samodzielnej starości, wskazuje kierunki możliwych aktywności (Akademia Aktywnego Seniora, wolontariat seniorów, np. Baśniowe Babcie) i prowadzi działania mające zapobiec wykluczeniu cyfrowemu (FB łączy pokolenia, kursy komputerowe w ramach Akademii Aktywności Seniorów).

Przy Strefie działa specjalistyczny punkt informacyjny dla seniorów z zakresu polityki świadczeń dla osób starszych oraz niepełnosprawnych i ich rodzin, dostępna jest także oferta GCOP i innych podmiotów dotycząca aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego przez seniorów. Ponadto seniorzy mogę uzyskać poradę, m.in. z zakresu praw konsumenta. Zainteresowanym wysyłany jest newsletter z informacjami dla seniorów, każdy może też skorzystać z aktualizowanej na bieżąco strony internetowej Strefy Seniora.

Strefa wspiera działalność Rady Seniorów Miasta Gliwice m.in. poprzez organizację szkoleń i warsztatów rozwojowych dla członków Rady Seniorów, wspieranie organizacji wydarzeń integrujących środowisko seniorów i promujących działalność Rady Seniorów Miasta Gliwice. Strefa promuje też ideę budżetu obywatelskiego, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności seniorów. 

Strefą Seniora opiekują się pracownicy GCOP Anna Grochowina i Joanna Bajor, które są do dyspozycji seniorów od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00. Numer telefonu do Strefy: 32/775-20-53. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również