Wiadomości z Gliwic

Nowe oblicze ul. Zwycięstwa w Gliwicach. Wypowie się m.in. Rada Dzielnicy Śródmieście

  • Dodano: 2024-01-17 13:30

Do zakończonego w połowie grudnia etapu przyjmowania zgłoszeń do konkursu na nowy kształt ul. Zwycięstwa wpłynęło 30 propozycji.

Zmiany na gliwickiej ulicy Zwycięstwa

Obecnie nadesłanym na konkurs pracom, przygotowanym przez zespoły architektów, przygląda się wnikliwie 10-osobowa komisja, w skład której wchodzą władze miasta, dziekan Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, drogowcy, osoby zajmujące się miejską zielenią, przedstawiciele Wydziału Architektury i Budownictwa UM (w tym miejski konserwator zabytków) oraz Wydziału Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Na temat prac konkursowych wypowie się również Rada Dzielnicy Śródmieście, przedstawiciele Stowarzyszenia Rowerowe Gliwice i Miejska Komisji Urbanistyczno-Architektoniczna.

W oparciu o zwycięską koncepcję powstanie projekt nowego zagospodarowania głównej ulicy w mieście, mającej być spełnieniem oczekiwań mieszkańców Gliwic. Ulica Zwycięstwa – przypomnijmy – ma być miejscem tętniącym życiem, skupiającym mieszkańców, będącym dla nich najlepszą przestrzenią, która będzie im służyć do realizacji różnych potrzeb.

Prace związane z przyszłym obliczem ul. Zwycięstwa trwają już od dłuższego czasu. Zainaugurowały je konsultacje z mieszkańcami miasta, w których na pierwszym miejscu pożądanych przez gliwiczan zmian znalazła się propozycja zwiększenia ilości zieleni. Pojawiły się także głosy dotyczące poszerzenia chodników, na których mogłyby stanąć ogródki gastronomiczne. Mieszkańcy zaproponowali także, aby znalazło się miejsce dla rowerzystów i większa liczba ławek. Następnie ogłoszono konkurs na zagospodarowanie ulicy, z etapem przyjmowania zgłoszeń zakończonym w połowie grudnia ubiegłego roku. Teraz podejmowane są kolejne działania, które przybliżą nas do opracowania projektu na miarę potrzeb.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również