Wiadomości z Gliwic

O książkowych zbrodniach

  • Dodano: 2019-01-03 10:30

Napisać rasowy kryminał to wyzwanie. Pisarz musi umieć zbudować napięcie i utrzymywać je do ostatniej strony. Jednym z autorów, którym to świetnie wychodzi, jest Krzysztof Zajas. Będzie gościem Biblioteki Centralnej 11 stycznia.

Dr hab. Krzysztof Zajas pełni obowiązki kierownika Katedry Międzynarodowych Studiów Polonistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako naukowiec zajmuje się kulturowymi interpretacjami literatury. Prywatnie chętnie czyta książki Stephena Kinga i tak jak on uważa, że powieść powinna być przede wszystkim do czytania.

Właśnie takie kryminały pisze Zajas. Ma na koncie między innymi "Trylogię grobiańską". To cykl książek, którego głównym bohaterem jest komisarz Andrzej Krzycki. Policjant próbuje rozwikłać zagadki mrocznych obrzędów i ponurej zemsty. Ostatnia powieść Zajasa, "Wiatraki", to z kolei wciągająca historia mafijnych układów i gangsterskich odwetów. Akcja rozgrywa się na Pomorzu.

Spotkanie autorskie rozpocznie się 11 stycznia o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17). Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Wstęp jest wolny. (mm)

O książkowych zbrodniach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.