Wiadomości z Gliwic

Odliczamy do 31. Finału WOŚP w Gliwicach

  • Dodano: 2023-01-18 06:30, aktualizacja: 2023-01-17 21:07

W niedzielę, 29 stycznia, na gliwickim Rynku zagości 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy kwestować pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!".

Będą koncerty, pokazy, konkursy, zabawy i wiele innych atrakcji! Jesteśmy pewni, że tym razem też Was nie zabraknie! 

Gliwicki 31. Finał WOŚP rozpocznie się o godz. 13.00. Na odwiedzających Rynek czekać będzie mnóstwo atrakcji. Oprócz konkursów i zabaw, w przerwie między którymi będzie można spróbować słodkości i ciepłych napojów serwowanych przy stoiskach, nadarzy się też okazja do odwiedzenia wioski Wikingów, poznania oferty organizacji pozarządowych czy zrobienia sobie pamiątkowego „selfie” na WOŚP-owej ściance zdjęciowej. Z kolei dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego przygotowano pokazy pierwszej pomocy i tresury psów. Coś dla siebie znajdą też fani motoryzacji, na których czekać będą samochody terenowe oraz – po raz pierwszy w naszym mieście – zabytkowe traktory z Górnośląskiego Stowarzyszenia Miłośników Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych Silesia Traktor. 

Na gliwickim Rynku nie zabraknie też muzycznych wrażeń. Od godz. 16.00 na dużej scenie zagrają lokalni wykonawcy: Projekt 01 (hip–hop), Shashamane Sound Sytem (reggae) oraz Dominika Kocur z zespołem (rock/pop). Natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół DŻEM.

– Chcemy, jak co roku, aby ten dzień był kolorowym świętem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta – mówi szef Sztabu, Marek Niewiarowski – impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Gliwic, ale również powiatu oraz okolicznych miast i wpisała się już na stałe w kalendarz gliwickich imprez. W Finał angażują się młodzi i starsi. Co roku zainteresowanie tą formą wolontariatu jest bardzo duże – dodaje.

Świadczy o tym chociażby liczba gliwickich wolontariuszy. Kilkuset z nich – w tym 200 z samego Sztabu #335 przy Stowarzyszeniu GTW – w dniu finału wyjdzie na ulice naszego miasta, by zbierać do puszek datki. W tym roku pieniądze z kwesty zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego służącego do diagnozowania sepsy, która – jak czytamy na stronie WOŚP – jest przyczyną 20% wszystkich zgonów.

Oprócz zbierania datków do puszek, miedzy koncertami odbędą się także licytacje, podczas których będzie można zostać właścicielem m.in. koszulki i piłki z podpisami zawodników Piasta Gliwice, wygrać jazdę testową samochodami marki BMW i Porsche czy kompletne wyposażenie łazienki od firmy Roca Polska.

Świętowanie na gliwickim Rynku zakończy tradycyjne światełko do nieba, które o godz. 20.00 rozbłyśnie ze sceny w formie pokazu laserowego. Będzie się działo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również