Wiadomości z Gliwic

Palmiarnia w Gliwicach wciąż zamknięta, ale szykuje się niespodzianka na otwarcie

  • Dodano: 2021-02-09 13:15

W związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią Palmiarnia Miejska jest nadal zamknięta. W tym czasie w gliwickich tropikach trwają intensywne prace pielęgnacyjne i remontowe, przygotowywana jest też niespodzianka dla gości, którzy po zluzowaniu obostrzeń odwiedzą zieloną oazę w parku Chopina.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Chcąc jak najefektywniej wykorzystać ten czas prowadzimy wewnątrz palmiarni liczne prace. Wykorzystujemy ten czas na pielęgnację roślin oraz prace porządkowe i remontowe, m.in. naprawiane i malowane są stoły i konstrukcje żelbetowe wewnątrz pawilonów, czyszczona jest mała architektura, a co najbardziej czasochłonne, ze specjalnie rozstawionych rusztowań myte są wysokie rośliny – mówi Marek Bytnar, kierownik Palmiarni.

Jest co robić – pod opieką pracowników Palmiarni Miejskiej jest ponad 6 tys. okazów flory i fauny, m.in. kilkadziesiąt gatunków ryb z dorzecza Amazonki, Afryki, jeziora Tanganika, rzek południowo-wschodniej Azji i rzek Polski oraz rośliny cytrusowe i przyprawowe, egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. Warto czekać na ponowne otwarcie Palmiarni, by znów je zobaczyć. Ale nie tylko – na miłośników gliwickich tropików w pawilonie historycznym będzie czekała niespodzianka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również