Wiadomości z Gliwic

Palmiarnia zaprasza. Przywitajcie pyszczaki

  • Dodano: 2021-02-15 07:00, aktualizacja: 2021-02-14 21:13

Palmiarnia Miejska znów jest otwarta dla zwiedzających. Na miłośników gliwickich tropików czeka niespodzianka – nowe akwarium, a w nim pyszczaki hełmiaste.

Z okazji Walentynek Palmiarnia będzie przyciągać uwagę okolicznościowym oświetleniem

Wraz z luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią, w sobotę 13 lutego, drzwi dla zwiedzających ponownie otwierała Palmiarnia Miejska, która z okazji Święta Zakochanych 13 i 14 lutego była podświetlona na czerwono.

Planując wizytę warto uwzględnić obowiązujące obostrzenia – jednocześnie w Palmiarni może przebywać nie więcej niż 120 zwiedzających, zamknięta będzie szatnia, konieczne będzie też przestrzeganie reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu.

Ale wybrać się warto, zwłaszcza że w pawilonie historycznym na odwiedzających czeka nowa, wodna niespodzianka – akwarium z pyszczakami hełmiastymi, których naturalnym środowiskiem jest afrykańskie jezioro Tanganika. Pyszczaki charakteryzuje silnie wygrzbiecone ciało. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych lokatorach Palmiarni? Samice chronią potomstwo przetrzymując w pyskach najpierw zapłodnione jaja, a później młody narybek. Taka "ochrona" może trwać nawet do 8 tygodni.

Więcej informacji na temat Palmiarni można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych www.mzuk.gliwice.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również