Wiadomości z Gliwic

Pijani kierowcy podczas gliwickich działań "Trzeźwość". Jeden z nich miał 1,5 promila!

  • Dodano: 2024-01-03 12:30

Na terenie Gliwic i powiatu gliwickiego przeprowadzono wczoraj wojewódzkie działania "Trzeźwość". Działania tego typu nie powinny być zaskoczeniem dla kierowców. Poprawa bezpieczeństwa na drogach, między innymi poprzez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, stanowi jedno z najważniejszych zadań policji. Od rana do godziny 12:00 skontrolowano ponad 2220 kierowców.

"Efekty" działań "Trzeźwość" w Gliwicach

2 stycznia 2024 roku na terenie Gliwic i całego powiatu gliwickiego prowadzone były działania "Trzeźwość", których celem było eliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W poniedziałkowy poranek na terenie całego województwa pojawiło się więcej niż zwykle patroli dedykowanych tylko do kontroli trzeźwości. W obszarze podległym Komendzie Miejskiej Policji w Gliwicach, w trakcie samych działań zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących:

  • na ulicy Kujawskiej – 50-latek prowadził seatem, a w jego organizmie stwierdzono 1,5 promila alkoholu,
  • na ulicy Królewskiej Tamy – 39-latek kierował oplem z wynikiem 0,9 promila alkoholu.

Po południu na ulicy Błonie w Gliwicach  zatrzymano volkswagena, którym kierowała 62-latka, u której stwierdzono 1 promil alkoholu we krwi. Dodatkowo okazało się, że posiada ona sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również