Wiadomości z Gliwic

Plotka jest jak wirus - Teatr Miejski zaprasza na spektakl

  • Dodano: 2020-10-15 06:30, aktualizacja: 2020-10-15 07:42

Teatr Miejski zaprasza na spektakl "Plotka", który odbędzie się już 23, 24 i 25 października.

Plotka jest jak wirus. Pojawia się nie wiadomo skąd i nikt nie przyznaje się zazwyczaj, kto jest jej ojcem. Często rodzi się przez przypadek, niedomówienie, błędnie przekazany komunikat. A w finale, gdy już nabierze rozpędu, może nieźle namieszać.

Na pewno każdy z Was wpadł już nie raz w te sidła, dając się omamić dobrze skrojonej i chwytliwej "wiadomości". Czytając newsy w mediach społecznościowych, portalach, rzucając okiem na nagłówki gazet czy oglądając mniej lub bardziej "wiarygodne" dzienniki telewizyjne po prostu...dajecie się nabrać. Często wystarczy dobrze dobrane i przycięte zdjęcie, abyśmy zachłysnęli się tanią sensacją.
A co gdy "Plotka" dotyka Was, bezpośrednio? Gdy "życzliwa" koleżanka opowie w biurze zasłyszaną na ostatniej imprezie historię na wasz temat. Gdy kolega podsłucha strzępek waszej rozmowy i dołoży do niej brakujące informacje, tak, jak mu wyobraźnia podpowiada. Wtedy okazuje się, że nie musicie być wielkomiejskim celebrytą, aby być "na językach".

Może właśnie to jest sposób?

Gdy w pracy, w domu, wśród znajomych, traktowani jesteśmy jako bezbarwne typy, których obecności lub nieobecności nawet nikt nie zauważa – może właśnie wtedy "plotka" jest rozwiązaniem.
Przekonał się o tym nasz bohater – Pignon. Ot zwykły księgowy, ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego, a na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka.

Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignon w oczach wszystkich urasta do rangi niezwykłej postaci. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek.
"Plotka" to Wasz pomysł na weekend. Po co wpadać we wszechogarniający marazm, po co marudzić, że jest szaro i bez sensu. Teatr Miejski w Gliwicach, w swoim kolejnym spektaklu komediowym, przygotował dla Was jesienny przepis na dobry humor, dawkę dobrej energii i zastrzyk pozytywnych emocji (działające jeszcze długo po zażyciu). Więc jak? Poplotkujemy razem?

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza:
PLOTKA
Scenariusz: Francis Veber
Reżyseria: Cezary Iber
dla widzów od lat 16

Grają dla Was: 23, 24, 25 października 2020 (piątek – sobota – niedziela)

Bilety: www.teatr.gliwice.pl  lub w Kasie Kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice)

Pytania i rezerwacje: 
Biuro Obsługi Widzów: bow@teatr.gliwice.pl  / tel. 32 230 49 68

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również