Wiadomości z Gliwic

Pobiegli dla Marysi

  • Dodano: 2019-11-25 06:30, aktualizacja: 2019-11-25 08:08

To co się wydarzyło w niedzielę przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

W Biegu Charytatywnym dla Marysi "Glejaku masz zakaz wjazdu" wzięło udział niemal 700 osób, a dodatkowo w biegach dla dzieci ok. 100 dzieciaków w różnym wieku. Ludzie biegli i spacerowali, szli z kijami, wózkami i psami. Ci, którzy nie zdecydowali się na udział w biegu przyszli kibicować i zasilić puszkę Fundacji ISKIERKA. Już ok 10:15 puszki były pełne, ale ludzie nadal wrzucali do nich pieniądze. W miasteczku biegowym, stworzonym na potrzeby tego wydarzenia można było zakupić za przysłowiowe "co łaska" przepyszne ciasta upieczone przez ludzi dobrego serca, tarty, pajdy z pastami i inne smakołyki przygotowane przez gliwicką Tomatę i Targ na Zielonym, napić się ciepłej herbaty, a dzieci mogły fajnie bawić się w strefie dziecięcej. W organizację biegu zaangażowało się wielu ludzi. Julita Drzewiecka i Viola Paul wymyśliły bieg i z pomocą swoich biegowych przyjaciół z BP Running Team oraz Studia Artystycznego Maciej z Zabrza przystąpiły do działania. W niecałe 2 miesiące udało im się zmobilizować całą rzeszę ludzi dobrej woli aby to wydarzenie mogło się udać i aby zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie 6-cio letniej Marysi Ziółkowskiej. W akcję zaangażowało się wielu Darczyńców, którzy przekazali prezenty na losowanie po biegu. Ponad 70 firm i osób prywatnych wsparło Bieg dla Marysi "Glejaku masz zakaz wjazdu".

Wśród nich: Bracia Pietrzak Car Detailing 360, P.P.H.U. VECTOR Systemy Zabezpieczeń, WizzAir Katowice Half Marathon, Bieg Zbója, Półmaraton Żorski, City Fit, Agata Piechowicz, Polka Sport, Komu Hummus, Bieg Rolnika, Wypożyczalnia RentPaul, Sekcja Archeologii Biblioteki Collegium Historicum oraz Wydział Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Ewa Domaradzka, Szyb Maciej Restauracja, Kolekcjoner Fiatów 126p Grzegorz Sztobryn, Studio Artystyczne Maciej, Selfie Zone, Klava, Gryfnie, Małgorzata Pilich Tomaszewska, Zimny Drań, Pizzeria VINCI, Włoska Robota, Oriflame, Akrywni Pszczyna, Balans Studio Masażu, Sport Relax, Fundacja Pro Vitae z Bielska Białej, Fundacja Cztery Alternatywy z Krakowa, Dwie Frelki, Vege Express, Teatr Miejski w Gliwicach, Dobre Sklepy Rowerowe i Hurtownia VELO, TrzyKąty, Fundacja na Zielonym i Tomata, Imaginario, Kataguruma Sebastian Laskowski, Iwona Kasieczko Fotografia, Goldiephoto Justyna Dworaczek, Quinczi Anna Hawranek, Mama Mi, Anna Malczewska, Sklep Ogrodniczy "Cyprys", Sklep Biegacza, Emilia i Jan Kądziołkowie, Step Dance, Aquadżasta, Portal Games, Wydawnictwo ZNAK, Iwona Estetic Day Spa i Aleksandra Wasilewska, Karolina Drabek, Stowarzyszenie Wycieczki Rowerowe Śląsk, Smaczny Kredens, Studio Fryzjerskie VISION Maja Karcz, Sławomir Krempa Granice.pl, Pub Różowa Pantera z Zabrza, Anna Jaworska i Marcin Urbańczyk z URBAŃCZYK DZIADU TEAM, Szkattułka Agata Juszczak Wiśniewska, Druksrnia Grafis Jan Słobodzian, Bladeville z Katowic, Magdalena Głażewska, Lidia Bączyk, Maltańska Służba Medyczna, OSP Szałsza, Sklep Warzywny z Zabrza, Bezova, Anna Podoba i Stanley Black and Decker, Tomasz Bartyla i GetFixed z Tarnowskich Gór, Akademia Pana Kleksa, Katarzyna Rdzawska, Beata Lewicka, Firma Kirchoff, Fundacja Biegamy z Sercem, Teresa Pszonak, Brick4kidz, Olga Mroczek oraz Adriana Popiel.

W czasie imprezy było połączenie z Marysią i jej rodziną poprzez whatsapp na telewizorze, udało się to dzięki rodzinie, która była w całe przedsięwzięcie bardzo zaangażowana. 

Rodzina Marysi była bardzo szczęśliwa, że tyle osób przyszło na bieg, żeby wesprzeć Marysię w zbieraniu funduszy na leczenie. 


Linki do zrzutek:

  • https://www.siepomaga.pl/zycie-marysi
  • https://zrzutka.pl/3btu4x

W czasie biegu dla Marysi Glejaku masz zakaz wjazdu uzbierano 28662 zł i 20 euro.

fot. Janusz Dadaś

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również