Wiadomości z Gliwic

Poczuj świąteczny klimat na Rynku

  • Dodano: 2018-11-22 11:00

Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy wystartuje 6 grudnia o godz. 12.00. W sercu starówki staną drewniane domki z choinkowymi ozdobami i smakołykami. Zaplanowano także kilka specjalnych atrakcji – będzie można przejechać się na stylowej wiedeńskiej karuzeli, zobaczyć bajkowy spektakl i posłuchać świątecznych koncertów. Miasto Gliwice zaprasza!

Od 6 do 23 grudnia stoiska handlowe będą otwarte od godz. 12.00 do 18.00. W weekendy zakupy będzie można robić dłużej – do godz. 19.00. A co znajdziemy w świątecznych domkach? Prawie wszystko! Od biżuterii i ceramiki po antyki i ozdoby świąteczne. Nie zabraknie też rękodzieła i bożonarodzeniowych pyszności: pierników, miodów, wędlin i serów. Na rozgrzanie będzie można skosztować aromatycznego grzanego wina.

6 grudnia jarmark rozpocznie się od wielkiej imprezy z udziałem Świętego Mikołaja.  Za brodatym świętym będzie można rozglądać się między godz. 16.00 a 19.00. Główną atrakcją 6, 7 i 8 grudnia będzie przepiękna wiedeńska karuzela, zdobiona w stylu retro. Na Rynku zaroi się od tancerzy (zaplanowano pokazy w klimacie zarówno bożonarodzeniowym, jak i irlandzkim) oraz wielkich bajkowych maskotek. Fani Świnki Peppy i Myszki Miki nie mogą tego przegapić! Będą też koncerty. 6 grudnia aktorzy teatru Buffo – Maria Tyszkiewicz, Artur Chamski i Jerzy Grzechnik – wystąpią z koncertem gwiazdkowym, 7 grudnia zaplanowano show skrzypcowe, a 8 grudnia występy góralskiej kapeli Beskid oraz gospelowego zespołu Tree of Sounds.

Kolejny weekend Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie pełen cyrkowych sztuczek. Wszystko za sprawą warsztatów w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5), podczas których chętni nauczą się żonglerki, modelowania baloników, a nawet chodzenia na szczudłach! To wszystko już 15 i 16 grudnia od godz. 15.00 do 19.00.

Na finał jarmarku zaplanowano coś wyjątkowego. W sobotę 22 grudnia odbędzie się spektakl „Królowa śniegu” i koncert kolęd, a w niedzielę 23 grudnia na Rynek wkroczą „Tańczące elfy”. Poza interaktywnym show dla dzieci zaplanowano też przebojowy koncert Natalii Podwin, obdarzonej mocnym głosem wokalistki, znanej między innymi z występów w programie „The Voice of Poland”. Specjalny gwiazdkowy koncert wykona grupa Loka. Tego dnia nastąpi także uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które swoim płomieniem rozświetli nasze Święta.

(mm)

Poczuj świąteczny klimat na Rynku

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.