Wiadomości z Gliwic

Podaj dalej... zegarek!

  • Dodano: 2018-08-22 09:45

Zegarki, stara biżuteria, a nawet spinki do manketów – z tych przedmiotów artysta potrafi stworzyć prawdziwe cuda. Chcesz wspomóc Rolanda Iksa i Stowarzyszenie Przed Siebie? Weź udział w akcji czyszczenia szuflad i przekaż niepotrzebne drobiazgi. Powstanie z nich sztuka!

Stowarzyszenie Przed Siebie zostało nagrodzone za akcje pod wspólnym sztandarem „Podaj Dalej” w tegorocznej edycji konkursu Liderzy Społeczni Gliwic. Społecznicy cyklicznie zbierają od mieszkańców różne przedmioty codziennego użytku, które później trafiają do osób potrzebujących. W 2017 roku były to błyskotki dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej oraz zimowa odzież w ramach Wymiany Ciepła. Teraz czas na zegarki!

"Na Facebooku trafiliśmy na człowieka, któremu w ostatnim czasie nieszczęśliwy wypadek zabrał praktycznie wszystko! Wszystko oprócz nadziei i talentu! Roland Iks to człowiek, który mimo pożaru, który strawił jego dobytek, nadal tworzy, by poprawić swoją sytuację i stanąć na nogi. Do tego jednak potrzebuje materiałów" – mówi Magdalena Klir ze Stowarzyszenia Przed Siebie.

Co zbieramy tym razem? Przede wszystkim stare zegarki, łyżki i łyżeczki, biżuterię, metalowe ramki (także pordzewiałe), pudełeczka. Roland przeobrazi je w dekoracyjne drobiazgi. Dary można przynosić do 31 sierpnia do restauracji Magnes (ul. Plebańska 9).


Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.