Wiadomości z Gliwic

Podpalił samochód i podziwiał swoje "dzieło"

  • Dodano: 2018-05-08 10:45

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Sprawca obserwował swoje „dzieło” podczas akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Podejrzany podpalił samochód oraz dwa kosze na śmieci na osiedlu Waryńskiego.


Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy ok. godz. 0.30 w Gliwicach przy ulicy Rubinowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 57-latek podpalił stojący na parkingu samochód osobowy marki Suzuki. Ogień był na tyle silny, że od płonącego auta zapaliły się dwa parkujące obok pojazdy: peugeot 607 i opel astra.

Sprawca został zatrzymany bardzo szybko. Ujęli go policjanci z I komisariatu, którzy podczas akcji gaśniczej spostrzegli zainteresowanego zdarzeniem mężczyznę – jego mina wyraźnie wskazywała zadowolenie z tego, co się dzieje. Człowiek ten zaczął się pośpiesznie oddalać, gdy tylko zauważył, że policjanci zwrócili na niego uwagę. Po zatrzymaniu natychmiast przyznał się do wywołania pożaru, opisując, co i jak podpalił. Trwają teraz czynności procesowe z udziałem podejrzanego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.