Wiadomości z Gliwic

Podsumowanie działań "Trzeźwość". Jak wypadli gliwiczanie?

  • Dodano: 2023-03-29 07:15, aktualizacja: 2023-03-28 23:41

Policjanci sprawdzili 2923 kierujących. Ilu z nic nie powinno usiąść za kierownicą? Działania własne gliwickiej drogówki pod hasłem „Trzeźwość" prowadzono wczoraj do południa.

"Trzeźwość" w Gliwicach

Od godziny 3.30 rano 14 policjantów wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej rozjechało się po różnych miejscach Gliwic i powiatu. Ustawiono posterunki na wielu drogach i kontrolowano stan psychofizyczny kierujących.
Głównym celem tego typu działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu. Wartością dodaną jest prewencja - kierowcy mają świadomość, że w każdej chwili mogą być skontrolowani, właśnie pod kątem trzeźwości.

Mundurowi, w ramach akcji, sprawdzili stan trzeźwości 2923 osób. Niestety, zatrzymano 4 sprawców przestępstwa, czyli tych, w których organizmach krążył alkohol w stężeniu ponad 0,5 promila. Ujawniono też 6 sprawców wykroczeń – u nich z kolei stężenia alkoholu wahały się od 0,2 do 0,5 promila.

Przy okazji kontroli zatrzymano jedną osobę poszukiwaną.

Alkohol jest główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Przypominamy i apelujemy o odpowiedzialne zachowanie oraz trzeźwość za kierownicą. Piłeś? Nie jedź! Bądź odpowiedzialnym kierowcą! - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również