Wiadomości z Gliwic

"Poduszka dla Maluszka"- pomoc dla oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4

  • Dodano: 2020-07-20 07:30, aktualizacja: 2020-07-28 12:49

Nowoczesne meble, pościel, koce oraz mnóstwo radości i pozytywnej energii dostarczyli wolontariusze małym pacjentom chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach w ramach akcji charytatywnej „Poduszka dla Maluszka”.

"Poduszka dla Maluszka" to ogólnopolska akcja charytatywna, w ramach której gromadzone są środki na zakup nowego wyposażenia dla szpitalnych oddziałów dziecięcych oraz nowe, kolorowe poduszki – przytulanki. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej "Splot".

– Skupiamy wokół tej idei ludzi otwartych, chętnych na dokonywanie zmian, empatycznych i serdecznych. Gromadzimy środki finansowe na zakup nowego wyposażenia, by świat małych pacjentów był kolorowy, przynosił uśmiech i wiarę w powrót do zdrowia – mówi Rafał Andreas, koordynator akcji "Poduszka dla Maluszka".

Do dyspozycji małych pacjentów i ich rodziców są nowoczesne, funkcjonalne stoły oraz krzesła, kilkanaście kompletów kolorowej pościeli oraz przytulne koce.

– Dzięki akcji "Poduszka dla Maluszka" zmieniamy szpitalną rzeczywistość na znacznie lepszą. Chodzi nie tylko o wysoki poziom świadczonych usług medycznych, ale także otoczenie, wnętrza i fakt, że szpital nie będzie kojarzył się tylko z bólem i smutkiem – podsumowuje Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

– To, że dziecko ma piękną pościel, że jest do dyspozycji funkcjonalny stoliczek to są takie małe, ale jednocześnie wielkie rzeczy dla nas, rodziców, w czasie pobytu w szpitalu – dodaje Joanna, mama Kuby, który właśnie przeszedł operację.

Dobro zawsze powraca

Oddział chirurgii dziecięcej gliwickiej lecznicy, mimo pandemii koronawirusa, nieustannie udziela pomocy chorym maluchom, m.in. po urazach, wypadkach komunikacyjnych czy z różnymi wadami wrodzonymi. Tylko w ubiegłym roku wsparcie medyczne uzyskało tutaj ponad 1300 małych pacjentów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również