Wiadomości z Gliwic

Powołano operatora szerokopasmowego dostępu do internetu w Gliwicach!

  • Dodano: 2024-03-28 08:15, aktualizacja: 2024-03-28 08:24

Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o.o. została wyznaczona przez Miasto Gliwice do pełnienia funkcji koordynatora szerokopasmowego dostępu do internetu. Do zadań spółki należy m.in. reprezentowanie miasta w kwestiach związanych z rozwojem i utrzymaniem sieci szerokopasmowych na terenie gminy oraz zapewnianie mieszkańcom możliwości zgłaszania zapotrzebowania na dostęp do szybkiego internetu.

Zadania koordynatora

Oprócz tego koordynator szerokopasmowy umożliwia gliwiczanom zweryfikowanie i potwierdzenie zgodności ze stanem faktycznym informacji zawartych w Systemie Informacyjnym o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), dostępnym na platformie internet.gov.pl. 

Portal ten oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnej bazy danych, dzięki której mieszkańcy mogą sprawdzić, czy w ich miejscu zamieszkania jest lub będzie dostępny szybki internet, zgłosić zapotrzebowanie na taką usługę, a także powiadomić administratora o niewymagających dostępu do sieci pustostanach w swojej okolicy, co ułatwi planowanie inwestycji, a szybki internet dotrze tam, gdzie jest naprawdę potrzebny.

Koordynator szerokopasmowy to także punkt kontaktowy dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych, posiadających na terenie Gliwic sieci szerokopasmowe lub planujących budowę takich sieci. Firmy mogą liczyć na wsparcie Śląskiej Sieci Metropolitalnej w zakresie pozyskiwania informacji oraz promocji prowadzonych lub planowanych inwestycji szerokopasmowych na terenie miasta. 

Pod opieką także przedsiębiorcy

Przedsiębiorcy skorzystają również z systemu SIDUSIS, który oferuje im możliwość aktualizacji informacji o świadczonych usługach, odpowiadanie na zgłoszenia zapotrzebowania na dostęp do internetu oraz sprawdzanie mapy pustostanów, w celu optymalizacji rozbudowy sieci światłowodowej.

Czym jest internet szerokopasmowy?

Internet szerokopasmowy to szybkie i efektywne połączenie z internetem, które umożliwia szybkie przesyłanie danych i korzystanie z zaawansowanych usług online. Oznacza to szybkie otwieranie stron internetowych, oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości, korzystanie z aplikacji wideokonferencji bez opóźnień, pobieranie i przesyłanie dużych plików w krótkim czasie oraz korzystanie z wielu innych usług dostępnych w sieci – czytamy na stronie internet.gov.pl.

Jak skontaktować się z operatorem szerokopasmowym?

W ramach powołania w Gliwicach koordynatora szerokopasmowego utworzony został specjalny punkt kontaktowy, dostępny pod adresem e-mail biuro@ssm.silesia.pl oraz pod numerem telefonu 32/441-90-00

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również