Wiadomości z Gliwic

Programowanie bez tajemnic

  • Dodano: 2022-03-11 07:00, aktualizacja: 2022-03-10 22:07

20 000 uczniów z całej Polski wzięło udział w 10. edycji bezpłatnych warsztatów z programowania "Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania.

Akcja "Koduj z Gigantami” od lat cieszy się ogromną popularnością. Jej ideą jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 19 lat do nauki programowania,  zdobycia umiejętności niezbędnych w cyfrowym świecie i pokazanie, jak w bezpieczny sposób korzystać z nowych technologii. Zajęcia 10. edycji odbywały się stacjonarnie w ponad 100 miejscowościach w całym kraju oraz online. Najmłodsi brali udział w warsztatach z programowania w Scratchu, Minecrafcie Education Edition, AppInventorze. Lekcje dla starszych grup prowadzone były w języku Python, C# i środowisku Visual Studio. Uczestnicy programowali własne gry komputerowe i aplikacje mobilne, poznali też podstawowe zagadnienia programistyczne. Każdy z uczestników otrzymał dostęp do platformy Discord, na której mógł się komunikować, nawiązywać relacje w swoich grupach rówieśniczych i wymieniać się projektami stworzonymi w trakcie warsztatów.

– Programowanie to nie tylko pomysł na naukę poprzez zabawę, pozwala przede wszystkim na rozwój twórczego oraz logicznego myślenia, co przekłada się na lepsze przyswajanie wiedzy z innych przedmiotów. Tworząc gry i aplikacje, dzieci muszą poszukiwać nowych rozwiązań, wykazać się kreatywnością i nieszablonowym podejściem, mogą też uczyć się zawodu przyszłości już od najmłodszych lat. To właśnie branża IT oraz profesje powiązane z programowaniem oferują zatrudnienie z zarobkami na bardzo wysokim poziomie. Już sama znajomość podstaw programowania znajduje zastosowanie w wielu innych zawodach, które coraz bardziej polegają na wykorzystaniu nowych technologii – mówią organizatorzy akcji.

Kolejną edycję zaplanowano na wrzesień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również