Wiadomości z Gliwic

Przebudowa skrzyżowania Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława coraz bardziej zaawansowana

  • Dodano: 2021-07-01 06:30, aktualizacja: 2021-06-30 21:17

Do końca lipca zakończą się główne prace budowlane prowadzone obecnie na ul. Zabrskiej.

To oznacza, że już w przyszłym miesiącu otwarte zostanie połączenie dla ruchu samochodowego relacji Jagiellońska – wiadukt nad torami – Chorzowska. Pozostały zakres prac realizowanych w ramach inwestycji, obejmujących także w części ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława, powinien zakończyć się – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – w III kwartale tego roku.

– Aktualnie na ul. Zabrskiej zakończono roboty sieciowe i wykonano stabilizację gruntu. Trwa układanie krawężników drogowych, prowadzone są także prace brukarskie na ciągu pieszo-rowerowym. W najbliższym czasie zostaną wykonane warstwy konstrukcyjne jezdni. Priorytetem jest jak najszybsze otwarcie połączenia drogowego dla kierowców od ul. Jagiellońskiej w kierunku ul. Chorzowskiej. Prace na odcinku ul. Hutniczej i ul. Bł. Czesława będą kontynuowane – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, że na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Zabrskiej, Bł. Czesława i Hutniczej powstanie docelowo sygnalizacja świetlna, która podniesie bezpieczeństwo jazdy w tym rejonie i usprawni możliwość włączania się do ruchu w strumień ul. Zabrskiej. Powstanie także kolejny, około 250-metrowy odcinek drogi dla rowerów prowadzący aż do wiaduktu kolejowego nad torami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również