Wiadomości z Gliwic

Przebudowa skrzyżowania Zabrskiej, Hutniczej i Bł. Czesława coraz bardziej zaawansowana

  • Dodano: 2021-07-01 06:30, aktualizacja: 2021-06-30 21:17

Do końca lipca zakończą się główne prace budowlane prowadzone obecnie na ul. Zabrskiej.

To oznacza, że już w przyszłym miesiącu otwarte zostanie połączenie dla ruchu samochodowego relacji Jagiellońska – wiadukt nad torami – Chorzowska. Pozostały zakres prac realizowanych w ramach inwestycji, obejmujących także w części ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława, powinien zakończyć się – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – w III kwartale tego roku.

– Aktualnie na ul. Zabrskiej zakończono roboty sieciowe i wykonano stabilizację gruntu. Trwa układanie krawężników drogowych, prowadzone są także prace brukarskie na ciągu pieszo-rowerowym. W najbliższym czasie zostaną wykonane warstwy konstrukcyjne jezdni. Priorytetem jest jak najszybsze otwarcie połączenia drogowego dla kierowców od ul. Jagiellońskiej w kierunku ul. Chorzowskiej. Prace na odcinku ul. Hutniczej i ul. Bł. Czesława będą kontynuowane – informuje Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Przypomnijmy, że na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Zabrskiej, Bł. Czesława i Hutniczej powstanie docelowo sygnalizacja świetlna, która podniesie bezpieczeństwo jazdy w tym rejonie i usprawni możliwość włączania się do ruchu w strumień ul. Zabrskiej. Powstanie także kolejny, około 250-metrowy odcinek drogi dla rowerów prowadzący aż do wiaduktu kolejowego nad torami.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.