Wiadomości z Gliwic

Przed nami 33 "Bieg na 6 łap" w Gliwicach

  • Dodano: 2020-01-23 11:45

Przed nami pierwszy w tym roku, ale w sumie już 33 „Bieg na 6 łap”.

Waldusia, Kaję, Arbuzika i inne pieski z gliwickiego schroniska przy ul. Wschodniej będzie można zabrać na spacer w pierwsza sobotę lutego.

1 lutego po raz kolejny będzie można zabrać na spacer czworonogi z gliwickiego schroniska. To doskonała okazja, by oswoić się z pieskami, a nawet zaprzyjaźnić i zaadoptować. Pieski czekają na spacer i nowy dom.

Pierwszy bieg odbył się w marcu 2016 r. i od razu zyskał ogromne zainteresowanie. Szybko okazało się, że spacery w gronie rodziny i psiaków ze schroniska to fajny sposób spędzenia wolnej soboty. Świadczy o tym przede wszystkim frekwencja sięgająca średnio 200 osób podczas każdej edycji. Każdy idzie w swoim tempie. Liczy się tylko główny cel akcji – pokazać, że bezdomne zwierzaki niczym nie różną się od pozostałych – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Najbliższy spacer z psami odbędzie się 1 lutego o godz. 11.00 przed schroniskiem przy ul. Wschodniej 56. Na bieg można zapisać się drogą elektroniczną lub na miejscu w biurze biegu. Więcej informacji na temat spaceru można znaleźć na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.