Wiadomości z Gliwic

Przed nami 33 "Bieg na 6 łap" w Gliwicach

  • Dodano: 2020-01-23 11:45

Przed nami pierwszy w tym roku, ale w sumie już 33 „Bieg na 6 łap”.

Waldusia, Kaję, Arbuzika i inne pieski z gliwickiego schroniska przy ul. Wschodniej będzie można zabrać na spacer w pierwsza sobotę lutego.

1 lutego po raz kolejny będzie można zabrać na spacer czworonogi z gliwickiego schroniska. To doskonała okazja, by oswoić się z pieskami, a nawet zaprzyjaźnić i zaadoptować. Pieski czekają na spacer i nowy dom.

Pierwszy bieg odbył się w marcu 2016 r. i od razu zyskał ogromne zainteresowanie. Szybko okazało się, że spacery w gronie rodziny i psiaków ze schroniska to fajny sposób spędzenia wolnej soboty. Świadczy o tym przede wszystkim frekwencja sięgająca średnio 200 osób podczas każdej edycji. Każdy idzie w swoim tempie. Liczy się tylko główny cel akcji – pokazać, że bezdomne zwierzaki niczym nie różną się od pozostałych – mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

Najbliższy spacer z psami odbędzie się 1 lutego o godz. 11.00 przed schroniskiem przy ul. Wschodniej 56. Na bieg można zapisać się drogą elektroniczną lub na miejscu w biurze biegu. Więcej informacji na temat spaceru można znaleźć na stronie internetowej www.mzuk.gliwice.pl. (mf)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.