Wiadomości z Gliwic

Przed nami gra terenowa „Lufcik na tropie czystego powietrza”

  • Dodano: 2024-06-05 07:30, aktualizacja: 2024-06-05 07:43

Każdy z nas chce być zdrowy, żyć długo i szczęśliwie. Czy trudno to osiągnąć? To zależy. Aby być zdrowym, należy zdrowo oddychać, ale jak to zrobić? Tego dowiedzą się uczestnicy gliwickiej gry miejskiej „Lufcik na tropie czystego powietrza”, która już 15 czerwca wystartuje ze skweru Doncaster za siedzibą Urzędu Miejskiego. Wkrótce ruszą zapisy!

Na czym będzie polegała gra?

Podczas zabawy drużyny liczące od 2 do 4 osób (w tym co najmniej 1 osoba pełnoletnia) będą szukały odpowiedzi na pytania dotyczące ochrony powietrza. Ich przewodnikiem będzie Lufcik – przesympatyczna papuga, będąca symbolem programu. Co ważne, do udziału w konkurencjach uczestnicy nie będą potrzebowali specjalistycznej wiedzy – wystarczy umiejętność współpracy i pozytywne nastawienie.

Kiedy odbędzie się gra?

Gra odbędzie się w sobotę, 15 czerwca, w godzinach od 10:00 do 13:00. Start wyznaczono ze skweru Doncaster za siedzibą Urzędu Miejskiego. Stamtąd uczestnicy wyruszą w teren, aby rozwiązać zadania, które doprowadzą do celu z podsumowaniem zabawy oraz wręczeniem nagród.

Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w grze, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny dostępny na stronie rejestracja.gliwice.eu. Rejestracja zostanie otwarta 5 czerwca i potrwa do 12 czerwca. Zakwalifikowane drużyny otrzymają specjalne potwierdzenie.

Dodatkowo w dniu gry, w punkcie startowym, uczestnicy otrzymają do podpisu regulamin oraz zgodę na udział dla osób niepełnoletnich, którą będzie mógł podpisać wyłącznie rodzic lub opiekun prawny dziecka. W przypadku jego nieobecności niepełnoletni uczestnik powinien dostarczyć podpisaną wcześniej zgodę, dostępną do pobrania na stronie bip.gliwice.eu.

Gra miejska zostanie zorganizowana w ramach Projektu Zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” przez ekodoradcę dla Gliwic – Katarzynę Raszkowską. Udział w grze jest bezpłatny, jednak o możliwości startu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również