Wiadomości z Gliwic

Przed nami rodzinny piknik historyczny „A drzewiej bywało tak”

  • Dodano: 2024-06-26 07:45, aktualizacja: 2024-06-26 08:05

Opowieści skandynawskie, gry wikingów, strzelanie z łuku i rozmaite warsztaty – to atrakcje, które będą na was czekać podczas rodzinnego pikniku historycznego „A drzewiej bywało tak”. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zaprasza 29 czerwca. Wstęp wolny.

Nie zabraknie niezapomnianych atrakcji

Jak wyglądało życie wikingów pokaże uczestnikom Stowarzyszenie Utgard – wikińska grupa rekonstrukcyjna z Gliwic, która w ostatnią sobotę czerwca odwiedzi skwer przed Biblioteką Centralną (ul. Kościuszki 17). Będzie okazja zobaczyć dawne przedmioty codziennego użytku, wysłuchać opowieści o Skandynawach z X wieku, a także poznać gry wikingów – kubb i molki.

Odbędą się też warsztaty – uczestnicy wykonają drobne przedmioty w prostych technikach tkackich, odkryją tajemnice imion ukryte w ich runicznym zapisie, spróbują swoich sił podczas strzelania z łuku i zrobią sobie zdjęcie w nordyckim uzbrojeniu. Na chętnych czekać będą też warsztaty plastyczne – z robienia historycznych zakładek, budowania zamku oraz projektowania sukien.

Macie ochotę się przebrać? Śmiało! Stroje i atrybuty historyczne będą mile widziane.

Piknik potrwa od godz. 10.00 do 14.00 i odbędzie się w ramach projektu „Haczyk – gliwickie spotkania literackie”. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Przed nami rodzinny piknik historyczny „A drzewiej bywało tak” / fot. Drużyna Utgard

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również