Wiadomości z Gliwic

Punkt pomocowy na dworcu już działa

  • Dodano: 2022-03-21 07:00, aktualizacja: 2022-03-20 14:03

18 marca miasto uruchomiło całodobowy punkt wsparcia dla przyjeżdżających do naszego miasta Ukraińców.

To już drugie, po Punkcie Pomocy Ukrainie przy ul. Studziennej, miejsce, w którym uchodźcy mogą m.in. uzyskać ważne informacje.

Punkt pomocowy na dworcu kolejowym to miejsce pierwszego wsparcia dla obywateli Ukrainy. Po podróży można się tam posilić i napić gorącej herbaty. Dla najmłodszych przygotowano także mleko w proszku, pieluchy. Dostępne są podstawowe artykuły higieniczne. Pracownicy punktu i wolontariusze informują o tym, jak znaleźć nocleg, gdzie w Gliwicach można złożyć wniosek o PESEL albo jak otrzymać niezbędne wsparcie rzeczowe. Punkt pomocowy znajduje się w holu głównym przy kasach biletowych i jest czynny przez całą dobę.

Punkt na dworcu kolejowym, na zlecenie miasta, koordynuje Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży. W punkcie pomocowym pracują także nieocenieni wolontariusze, którzy służą pomocą uchodźcom z Ukrainy. Dyżurują w zaadaptowanym na potrzeby punktu lokalu, a także wychodzą z termosami i przekąskami na perony, gdy przez Gliwice przejeżdżają pociągi z uchodźcami. Pasażerowie z Ukrainy mogą od nich także otrzymać ciepły napój i prowiant na dalszą podróż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również