Wiadomości z Gliwic

Raport policyjny - podsumowanie weekendu w Gliwicach

  • Dodano: 2019-02-25 12:00

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 8 sprawców przestępstw. Czworo to nietrzeźwi kierujący.

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się m.in. podejrzani o udział w rozboju (kradzież telefonu), przestępczość narkotykową, znęcanie nad rodziną, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Nasi mundurowi podjęli ponad 550 interwencji, ujęli osiem osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Na drogach doszło do 21 kolizji.

Groźby 54-latka w kierunku byłej przyjaciółki 

23 lutego, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo 54-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że groził pozbawieniem życia swojej byłej przyjaciółce. Policjanci, prokurator oraz sąd uznali, że groźby były realne, stąd decyzja o zastosowanie najostrzejszego środka zapobiegawczego. Postępowanie prowadzi KP w Knurowie.

41-letnia gliwiczanka w 3 promilami za kierownicą 

Wśród nietrzeźwych kierujących niechlubny rekord pobiła 41-letnia gliwiczanka, zatrzymana do kontroli drogowej w sobotę przy ul. Słowackiego. Kobieta prowadziła opla astrę, będąc w stanie upojenia alkoholem - wynik badań to 3 promile. Tak jak pozostałych trzech kierowców, straciła prawo jazdy. Postępowanie prowadzi I KP w Gliwic

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.