Wiadomości z Gliwic

Remont ul. Chorzowskiej może potrwać nawet dwa lata. Jest tymczasowe rozwiązanie!

  • Dodano: 2024-07-03 07:30, aktualizacja: 2024-07-03 07:48

Ulica Chorzowska przestanie być koszmarem kierowców. Remont, który zaplanowano jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, potrwa kilka lat.

Ulica Chorzowska otrzyma drugie życie

Prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka zaproponowała, by tymczasowo sfrezować istniejącą nawierzchnię i położyć asfaltową nakładkę.

– Biorąc pod uwagę, jaki jest obecny stan ul. Chorzowskiej i to, że modernizacja w całości może potrwać dwa lata, a dodatkowo w czasie remontu ruch będzie się tam odbywał, zdecydowaliśmy o nałożeniu asfaltowej nakładki, by umożliwić bezpieczne użytkowanie tej drogi do czasu zakończenia robót – mówi prezydent Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Zakres prac będzie inny na różnych odcinkach. Od ul. Poniatowskiego do ul. Akacjowej, który ma długość 1 km, ułożony zostanie wspomniany „dywanik” asfaltowy. Będzie miał grubość ok. 5 cm. Natomiast na odcinku od ul. Akacjowej do ul. Szymanowskiego wykonane będą łaty asfaltowe o łącznej powierzchni około 2000 m2. W ten sposób zabezpieczone zostaną wybrane miejsca w najgorszym stanie technicznym. Z kolei na odcinku od zajezdni PKM do węzła Maciejów (zjazd na DK88) zostaną sfrezowane największe deformacje.

– Nakładka asfaltowa to najszybsze rozwiązanie złego stanu nawierzchni jezdni. Daje ona natychmiastowy efekt, a prace przy jej ułożeniu trwają bardzo krótko. Zaproponowane rozwiązanie ucieszy kierowców, którzy jeżdżą ul. Chorzowską. Do czasu pozyskania przez miasto środków zewnętrznych na kompleksową przebudowę tej drogi, mieszkańcy nie będą musieli jeździć po dziurach. Aktualnie rozpoczęto przygotowania do realizacji tego przedsięwzięcia, prace będą prowadzone bez całkowitego zamknięcia ulicy, jezdnia zostanie podzielona na trzy pasy, na jednym (zamiennie) będą prowadzone roboty drogowe, a na pozostałych dwóch będzie odbywał się ruch pojazdów – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich. 

Obecnie spółka Tramwaje Śląskie rozpoczyna demontaż torowiska na ul. Chorzowskiej, które zostanie zagospodarowane w ramach gruntownej modernizacji drogi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również