Wiadomości z Gliwic

RozmawiaMY o kulturze. Kolejne spotkanie z gliwickimi twórcami

  • Dodano: 2023-03-03 07:30, aktualizacja: 2023-03-02 20:36

We współpracy siła! 28 lutego odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli gliwickiego samorządu i instytucji kultury z gliwickimi twórcami. Głównymi tematami była Gliwicka Aplikacja Miejskich Aktywności (GAMA) i akcja #madeinGliwice.

– GAMA to narzędzie, dzięki któremu organizatorzy wydarzeń kulturalnych, ale również sportowych czy społecznych będą mogli promować swoje imprezy. Jednocześnie mieszkańcy oraz turyści będą mieli pod ręką informacje o tym, co będzie się w Gliwicach działo. Oczywiście praca nad kalendarzem będzie wymagała współpracy ze strony instytucji kultury, edukacji, wydziałów Urzędu Miejskiego w Gliwicach, a także strony społecznej. W dużej mierze to od organizatorów imprez będzie zależało, czy ich wydarzenie znajdzie się w kalendarzu. Aplikacja będzie pełniła funkcję informacyjną i promocyjną nie tylko dla miasta Gliwice, ale też dla twórców wydarzeń. To kolejny krok do dalszego rozwoju kultury w mieście oraz nowy kanał komunikacji z jego mieszkańcami – mówi Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic, gospodyni spotkania w Centrum Kultury Victoria.

GAMA zbierze w jednym miejscu informacje o tym, co dzieje się w naszym mieście. Aplikacja jest przygotowywana przez CK Victoria. Ułatwi koordynację i promocję wydarzeń odbywających się w Gliwicach. Narzędzie będzie dedykowane zarówno instytucjom kultury, organizacjom pozarządowym, ale również indywidualnym twórcom oraz artystom z Gliwic. 28 lutego podczas spotkania z ludźmi kultury GAMA przeszła pierwsze testy.

Uruchomienie aplikacji jest planowane na drugą połowę marca. GAMA będzie dostępna w systemach Android i IOS. W przyszłości poza kalendarzem znajdą się w niej inne elementy, takie jak:

  • trasy turystyczne,
  • audioprzewodnik,
  • gry miejskie i konkursy oparte na aktywności użytkowników.

Osoby, które nie korzystają z urządzeń mobilnych, będą mogły wyświetlić GAMĘ na komputerze – jako stronę internetową.

Kultura #madeinGliwice

W lutym CKV wystartowało z akcją #madeinGliwice. Cel to promocja gliwickich artystów i twórców, ich sukcesów, a także miejsc otwartych na kulturę. Każdy, kto chce zaprezentować mieszkańcom swoją działalność, może zgłosić się do Victorii, pisząc na adres kontakt@ckvictoria.pl. W planach jest także sprzedaż dzieł gliwickich artystów w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również