Wiadomości z Gliwic

Rusza Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Sprawdź program!

  • Dodano: 2022-12-02 06:45, aktualizacja: 2022-12-01 22:06

Tradycyjne stragany z ozdobami świątecznymi, rękodziełem, słodyczami i aromatycznym grzanym winem, rozświetlona karuzela wiedeńska, wspólne kolędowanie, koncerty, warsztaty tematyczne, rodzinna gra miejska, świąteczna fotobudka i nowość – diabelski młyn, z którego będzie można podziwiać urokliwą panoramę Gliwic – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022, który 3 grudnia zagości na gliwickim Rynku i potrwa do 23 grudnia.

Ponadto w każdy z trzech jarmarkowych weekendów zaplanowano inne świąteczne propozycje. Będzie się działo!

Program Gliwickiego Jarmarku Świątecznego

Wszystkim tym, którzy jeszcze mocniej chcą poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a przy okazji znaleźć wyjątkowe prezenty dla najbliższych – bez konieczności odwiedzin w przepełnionych galeriach handlowych – poleca się wizytę na gliwickim Rynku, gdzie od 3 do 23 grudnia (przez 7 dni w tygodniu) trwać będzie Jarmark Bożonarodzeniowy.

Na odwiedzających starówkę czekać będzie 20 stoisk oferujących m.in. ręcznie wykonane dekoracje świąteczne, ceramikę, zabawki, kosmetyki, słodycze, wędliny i potrawy na wigilijny stół. Stragany będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12.00–18.00 oraz w sobotę i niedzielę w godz. 12.00–19.00. Oprócz nich na płycie Rynku stanie też tradycyjna bożonarodzeniowa szopka, rozświetlona karuzela wiedeńska, drewniana wieża serwująca aromatyczne grzane wino, świąteczna fotobudka oraz tegoroczna nowość – diabelski młyn, z którego goście będą mogli podziwiać panoramę Gliwic.

  • Warsztat Mikołaja (3–4 grudnia)

W ramach pierwszego weekendu jarmarku na Rynku swoje podwoje otworzy „Warsztat Mikołaja”, który zaprosi mieszkańców do wspólnego tworzenia świątecznych kartek i drewnianych zabawek oraz wykonywania niepowtarzalnych poszewek na poduszki i wyjątkowych skarpet, które doskonale sprawdzą się jako prezenty pod choinkę. Będą pokazy ognia, występy szczudlarzy, świąteczne eko warsztaty i muzyczne spotkanie ze świętym Mikołajem.

  • Bajkowe Święta (9–11 grudnia)

Drugi weekend jarmarku pod hasłem „Bajkowe Święta” rozpocznie się już w piątek, 9 grudnia. Otworzy go świąteczny konwój Radia ZET, w ramach którego na gliwickim Rynku zagości strefa świątecznych zabaw, mikołajowy snowboard oraz świąteczne karaoke. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy gotowania, którzy będą mogli wziąć udział w pokazach i warsztatach kulinarnych. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów słodkości, dla których właściwym adresem może okazać się czekoladowy food truck.

Nie mniej atrakcji przyniesie sobota i niedziela (9–10 grudnia). W sobotę Stacja Artystyczna Rynek (Rynek 4/5) zaprosi najmłodszych do „Kina na poduchach”. Na ekranie pojawią się bajkowe animacje, polskie filmy rysunkowe oraz bajka pełnometrażowa. Będzie też „Świąteczne bajanie po Śląsku”. Natomiast w niedzielę – oprócz warsztatów, podczas których uczestnicy stworzą świąteczne krasnale oraz ceramiczne ozdoby choinkowe – wystartuje także rodzinna Bajkowa Gra Miejska. O wyjątkowy nastrój zadba zespół BELFER BAND, który zaprosi gości na świąteczny koncert. 

  • Hej Kolędo! (17–18 grudnia)

W ostatni weekend jarmarku możemy spodziewać się wielu muzycznych atrakcji. Ale nie tylko! Odwiedzający Rynek w sobotę, 17 grudnia, będą mieli niepowtarzalną okazję do odwiedzenia mobilnego studia Radia CCM i złożenia najbliższym świątecznych życzeń na antenie. W tym czasie goście Stacji Artystycznej Rynek spróbują swoich sił w tworzeniu świec oraz zdobieniu plastrów drewna. Dzień wrażeń zakończy koncert „Skrzydlata Kolęda” w wykonaniu zespołu Singin' Birds. 

Prawdziwą magię świąt będzie można poczuć w niedzielę, 18 grudnia. Oprócz warsztatów tworzenia świątecznych wianków i lampionów w Stacji Artystycznej Rynek, przeniesiemy się także do Katedry pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5), gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji gliwiczan. W tym samym czasie na gliwickim Rynku trwać będzie Wielkie Kolędowanie z Orkiestrą Dętą Ostropa. Wisienką na jarmarkowym torcieŚ a może raczej gwiazdą na świątecznej choince, będzie tradycyjne Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, po którym zgromadzeni przed Ratuszem mieszkańcy będą mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. 

Rusza Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Sprawdź program! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również