Wiadomości z Gliwic

Segda, Romanowski i Bator w gliwickiej bibliotece. Przyjdź na bezpłatne spotkania

  • Dodano: 2023-05-10 08:15, aktualizacja: 2023-05-09 19:49

Trwa XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W programie są spotkania, gry, warsztaty i wiele innych atrakcji z czytelnictwem w tle. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza też na kolejne spotkania z cyklu „Biblioteka łączy”.

Skrawek tygodnia bibliotek

Biblioteka to szczególne miejsce, w którym każdy może znaleźć dla siebie coś interesującego, rozwijać swoje indywidualne zainteresowania i pasje, a równocześnie integrować się z innymi mieszkańcami. O tym, że jest to nie tylko miejsce wypożyczania książek, ale placówka kulturalna z bardzo szeroką i urozmaiconą ofertą, można przekonać się podczas inicjowanego co roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Trwa 20. edycja tego wydarzenia.

W Gliwicach rozmaite atrakcje zaplanowała Miejska Biblioteka Publiczna. Szczegółowy plan wraz z wykazem poszczególnych filii i informacji dotyczących zapisów dostępny jest na stronie internetowej biblioteka.gliwice.pl.

W gliwickiej bibliotece kontynuowane są także spotkania z cyklu „Biblioteka łączy”. 15 maja Bibliotekę Centralną przy ul. Kościuszki 17 odwiedzą Dorota Segda – aktorka, profesor sztuk teatralnych, od 2016 roku rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, oraz Jacek Romanowski – aktor, pedagog, profesor zwyczajny krakowskiej AST. Tematem spotkania z wybitnymi aktorami będzie wieloletnia przyjaźń, a dokładnie – utrwalona w listach opublikowanych w tomie pt. „Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja z lat 1955–1996” – wyjątkowa relacja znakomitych polskich poetów: Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Podczas spotkania, które poprowadzi Agnieszka Strzemińska, uczestnicy będą mieli okazję posłuchać fragmentów listów czytanych przez Dorotę Segdę oraz Jacka Romanowskiego. Początek wydarzenia o godz. 18.00.

Na kolejną odsłonę projektu „Biblioteka łączy” MBP zaprasza w czwartek, 18 maja. O godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej rozpocznie się spotkanie z Joanną Bator – jedną z najwyrazistszych współczesnych polskich pisarek, autorką powieści „Piaskowa Góra”, „Gorzko, gorzko” czy „Chmurdalia”. Spotkanie poprowadzi Justyna Wydra – gliwicka pisarka. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny. 

Segda, Romanowski i Bator w gliwickiej bibliotece. Przyjdź na bezpłatne spotkania / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również