Wiadomości z Gliwic

Śląskie Święto Rowerzysty 2023. Peleton przejechał przez największe śląskie miasta

  • Dodano: 2023-06-19 14:30

W niedzielę, 18 czerwca, miłośnicy dwóch kółek wspólnie obchodzili Śląskie Święto Rowerzysty. Rowerowy peleton wyruszył z Parku Śląskiego w stronę gliwickiego rynku. Po drodze przewidziano kilka przystanków, na których do peletonu dołączały kolejne osoby. Finalnie było ich ponad 900!

Wielkie święto rowerzystów

Obchody Śląskiego Święta Rowerzystów rozpoczęto przy pelikanach w Parku Śląskim. Jedynym warunkiem uczestnictwa w imprezie było właściwie posiadanie roweru i uprawnień do jego prowadzenia. Peleton wyruszył o 10:50 i jadąc przez Chorzów i Świętochłowice, dotarł do Rudy Śląskiej, na plac Jana Pawła II, gdzie odbył się pierwszy przystanek. Następnie rowerzyści pojechali do parku Pileckiego w Zabrzu, na miejsce drugiego przystanku. Ostatnim punktem trasy był gliwicki rynek, gdzie odbył się finał Śląskiego Święta Rowerzysty 2023.

Łącznie peleton przejechał przez 5 miast, pokonując trasę o długości 32 kilometrów.

To już V edycja 

W 2023 roku Śląskie Święto Rowerzysty odbyło się już po raz 5. Pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku – wówczas metą trasy był Skansen. Dzięki dużemu zainteresowaniu rowerową imprezą, organizatorzy postanowili zorganizować kolejne edycje. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 900 rowerzystów – być może w przyszłym roku uda się przekroczyć próg 1000 osób!

Śląskie Święto Rowerzysty 2023. Peleton przejechał przez największe śląskie miasta / fot. Jacek Knapik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również