Wiadomości z Gliwic

Spotkanie autorskie z Andrzejem Sewerynem!

  • Dodano: 2024-05-15 12:30

„Osiągnąłem w życiu wszystko, co chciałem” – mówi z ekranu wybitny polski aktor Andrzej Seweryn, a potem zabiera nas w dynamiczną podróż po kolejnych wyzwaniach zawodowych. Kino AMOK, które we wtorek 28 maja o godz. 19.00 – dwa dni po oficjalnym pokazie w ramach otwarcia 64. Krakowskiego Festiwalu Filmowego – jako pierwsze zaprezentuje publiczności kinowej dokument „Jestem postacią fikcyjną” Arkadiusza Bartosiaka, zaprasza na wyjątkowy seans i spotkanie autorskie z Andrzejem Sewerynem.

Wybitny polski aktor w Gliwicach

Maestro – jak bywa nazywany – ma za sobą setki wybitnych ról filmowych i teatralnych, występy na deskach Comédie-Française, działalność polityczną czy wieloletnią rolę dyrektora Teatru Polskiego. Mimo upływu czasu Andrzej Seweryn (rocznik 1946) pozostaje niezmiennie u szczytu kariery, nie boi się wyzwań i ani na chwilę nie zwalnia. W portrecie artysty – człowieka z krwi i kości – kamera Arkadiusza Bartosiaka staje się towarzyszem jego codziennych zajęć, dzięki czemu z bliska widzimy rodzące się na gorąco emocje i pasję. Pracy nad tym dokumentem reżyser poświęcił trzy ostatnie lata. Z wielu godzin materiału zmontowano frapujące 75 minut z Mistrzem, który pędzi przez swoje życie z siłą tornada.

Na seans i spotkanie z Andrzejem Sewerynem w Dużej Sali Kina AMOK obowiązują bilety wstępu (normalny – 28 zł, ulgowy – 23 zł), do kupienia m.in. online na stronie amok.gliwice.pl. Warto się pospieszyć! Posiadacze Gliwickiej Karty Mieszkańca mogą zakupić bilety z dwuzłotową zniżką, stacjonarnie w kasie biletowej kina AMOK przy ul. Dolnych Wałów 3.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również