Wiadomości z Gliwic

Szukasz grobu bliskich? Grobonet pomoże!

  • Dodano: 2018-11-01 07:45, aktualizacja: 2018-10-31 10:13

Na pięciu gliwickich cmentarzach spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych. W odnalezieniu grobu bliskich może pomóc Grobonet. – internetowa baza pochowanych osób, dodatkowo wyposażona w mapy gliwickich cmentarzy komunalnych. 

Grobonet dostępny jest w Internecie pod adresem: http://gliwice.artlookgallery.com/grobonet/start.php. Do wyszukiwarki można też dotrzeć wchodząc na stronę Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych (www.mzuk.gliwice.pl), wybierając link „Cmentarze Komunalne”, a następnie zakładkę „wyszukiwarka grobów”.

W systemie znajdują się nazwiska zmarłych spoczywających na pięciu gliwickich cmentarzach komunalnych: Lipowym przy ul. Poniatowskiego, w Łabędach przy ul. Wrzosowej, w Wilczym Gardle przy ul. Niezapominajki oraz w Ligocie Zabrskiej przy ul. św. Jacka.

Po otwarciu systemu Grobonet, w oznaczonym miejscu wystarczy wpisać nazwisko osoby, której grobu szukamy. Wyszukiwarka wyświetli imię i nazwisko zmarłego, datę jego urodzenia i śmierci, nazwę i adres cmentarza, na którym spoczywa oraz numer sektora, rzędu i grobu, w którym spoczywa zmarły, a także mapkę, która ułatwi dotarcie do nagrobka. W większości przypadków pojawią się również zdjęcia pomnika. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.