Wiadomości z Gliwic

Teraz w Gliwicach ominiesz korki

  • Dodano: 2018-07-30 08:00, aktualizacja: 2018-07-30 08:09

Jeśli korzystasz z nawigacji Google i Waze, możesz już na bieżąco śledzić to, co aktualnie dzieje się na drogach Gliwic.

To spore ułatwienie dla kierowców jest efektem przystąpienia Miasta Gliwice do międzynarodowego programu wymiany danych w ramach programu Waze Connected Citizens.

Dzięki współpracy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach z firmą Waze, informacje o odcinkach dróg objętych utrudnieniami spowodowanymi np. budową czy remontami dróg, a także tymi, które związane są z organizacją różnego rodzaju imprez sportowych, wymagających zajęcia  pasa drogowego, są za pośrednictwem aplikacji Waze dodawane do Google Maps. To spore ułatwienie dla tych, którzy poruszają się po Gliwicach, korzystając z nawigacji - podkreśla Jadwiga Jagiełlo-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM-u.

Program stworzony przez Google, współpracujący z aplikacją mobilną Waze, opiera się o bezpłatną wymianę danych dotyczących ruchu drogowego. Są one przekazywane w czasie rzeczywistym, a korzystający z nawigacji Google i Waze mogą na bieżąco śledzić to, co dzieje się na drogach Gliwic.

To także duża korzyść dla środowiska. Wiedząc z nawigacji o utrudnieniach, można ominąć je bez stania w korkach i zmniejszyć tym samym zanieczyszczenie powietrza spalinami - zauważa rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Teraz w Gliwicach ominiesz korki


Źródło: UM Gliwice

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.