Wiadomości z Gliwic

Tężnia już dostępna

  • Dodano: 2021-05-17 07:00, aktualizacja: 2021-05-16 23:11

Po przerwie, w sobotę 15 maja ruszyła tężnia solankowa na ul. Chorzowskiej.

Sanepid wydał zgodę na jej uruchomienie z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych (m.in. dystansu społecznego). Aktywne są też niektóre z gliwickich fontann – warto wybrać się na spacer, gdy tylko kapryśna majowa aura na to pozwoli.

Przypomina się, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów, pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia też system odpornościowy, wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii, pomaga też wypocząć i zregenerować siły.

Wracając ze spaceru po lesie komunalnym warto przejść ul. Zwycięstwa – przed Urzędem Miejskim tryska fontanna z rzeźbą "Tańczących faunów" z 1928 roku – i dalej, przez rynek z działającą fontanną Neptun dotrzeć aż do parku Szwajcaria, gdzie w malowniczej scenerii drzew i stawów zobaczymy kolejny wodotrysk. W parku niedawno uruchomiono ptasi bufet – można teraz wygodnie i bezpiecznie nakarmić bytujące w okolicy ptaki.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.