Wiadomości z Gliwic

Tężnia solankowa ponownie otwarta!

  • Dodano: 2024-06-28 10:15, aktualizacja: 2024-07-04 06:57

Po dwudniowej przerwie związanej z konieczną, cykliczną wymianą solanki, tężnia przy ul. Chorzowskiej znów zaprasza na zdrowotne spacery wśród inhalacyjnej mgiełki i zieleni. Na spacerowiczów czekają ławki i leżaki, na których można się zrelaksować.

Prozdrowotny wypoczynek na świeżym powietrzu

Popularna wśród gliwiczan tężnia solankowa wśród zieleni Lasu Komunalnego, to miejskie mikrouzdrowisko, w którym można odpocząć, nabrać sił i poddać nadmorskiej kuracji inhalacyjnej. Warto pamiętać, że o ile nie ma przeciwwskazań medycznych, korzystanie z tężni solankowej ma dobroczynny wpływ na zdrowie.

Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę bogatą m.in. w jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo, dlatego przebywanie w pobliżu inhalatora jest porównywane z dobroczynnym działaniem nadmorskich spacerów. Ponadto pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego, wzmacnia system odpornościowy i wspomaga leczenie nadciśnienia tętniczego i alergii. Solankowych inhalacji wśród zieleni i ciszy można zażywać na wygodnych ławkach i drewnianych leżakach.

Obiekt jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. W pobliżu są też stojaki na rowery i miejsca parkingowe dla samochodów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również