Wiadomości z Gliwic

To już ostatnia szansa na odwiedzenie gliwickiej Palmiarni przed przerwą technologiczną

  • Dodano: 2024-06-14 08:00, aktualizacja: 2024-06-14 08:08

Uwaga, miłośnicy gliwickich tropików! To ostatnia szansa, by przed wakacjami zajrzeć do ulubionego obiektu w parku Chopina. Od 17 czerwca do 30 sierpnia Palmiarnia Miejska będzie nieczynna z powodu przerwy technologicznej, podczas której będą prowadzone konieczne remonty i modernizacje. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny celowo zaplanowano je na najcieplejsze tygodnie w roku.

Najkorzystniejsze dla roślin jest zrobienie przerwy latem

Przerwy technologiczne są konieczne i celowo planowane latem, w czasie najbardziej sprzyjającym bezpieczeństwu roślin. Od 17 czerwca do 30 sierpnia w Palmiarni Miejskiej sporo będzie się działo. Zostaną przeprowadzone prace, dzięki którym po wakacjach odwiedzający to miejsce będą przebywać w bardziej komfortowych warunkach, a rośliny zyskają jeszcze przyjaźniejszą przestrzeń do wzrostu, rozwoju i kwitnienia, by w pełnej krasie cieszyć oczy gości.

Jakie prace zostaną wykonane?

Zaplanowano modernizację ścian oraz naprawy i konserwacje infrastruktury pawilonu tropiku, oraz kaktusów i sukulentów, m.in. czyszczenie mechaniczne i malowanie konstrukcji kratowych i węzłów, wykonanie obudowy elewacji z płyt z poliwęglanu z wypełnieniem ram okiennych, montaż mechanizmów otwierających okna i obróbki blacharskie szczytu ścian, a także montaż wiatrołapu i stolarki drzwiowej. Dodatkowo renowacji poddane zostaną cokoły, a zadaszenie uszczelnione. Inwestycja będzie kosztować ponad 3,4 mln zł. Środki na realizację pochodzą z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również