Wiadomości z Gliwic

Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówiło Ci odszkodowania? Sprawdź jakie kroki podjąć

  • Dodano: 2022-07-11 12:30

Każdy uczestnik ruchu drogowego musi liczyć z ryzykiem wypadków oraz kolizji. Wystarczy chwila nieuwagi, gorsze warunki pogodowe utrudniające widoczność oraz jazdę, aby doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. W takich przypadkach osobom poszkodowanym przysługuje prawo do uzyskania odszkodowania oraz zadośćuczynienia za odniesione szkody. Zdarzają się jednak przypadki kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty świadczeń pieniężnych. Czy jest to sytuacja bez wyjścia i nie ma możliwości na uzyskanie rekompensaty? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

Kiedy ubezpieczyciel odmawia wypłaty pieniędzy? Poznaj najczęstsze przyczyny

Choć z pozoru uzyskanie świadczeń pieniężnych rekompensujących powstałe szkody w wyniku wypadku lub kolizji wydaję się formalnością to rzeczywistość bywa nieco bardziej skomplikowana. Sytuacje kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty pieniędzy wcale nie należą do rzadkich. Czasami wiele do życzenia pozostawia również wysokość przyznanego odszkodowania lub zadośćuczynienia. Z jakich przyczyn ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia pieniężnego? Jedną z głównych może być zbyt niska wartość odniesionej szkody. Musisz wiedzieć, że w każdej umowie zawieranej z towarzystwem ubezpieczeniowym określona jest minimalna wartość od jakiej wypłacane jest odszkodowanie. Kolejną dosyć częstą przyczyną jest spowodowanie wypadku lub kolizji umyślnie np. w wyniku rażącego niedostosowana się do przepisów. Wystarczy zaledwie jeden, niewielki błąd np. niezapięcie pasów bezpieczeństwo, aby towarzystwo nie wypłaciło odszkodowania oraz zadośćuczynienia.

Złóż odmowę i nie rezygnuj z dochodzenia swoich praw

Czy da się coś zrobić w sytuacji kiedy towarzystwo nie wypłaciło oczekiwanej zapłaty? Pamiętaj, że zawsze przysługuje Ci prawo do odwołania się do decyzji! Ale musisz wiedzieć, że masz na to określoną ilość czasu. W przypadku kolizji są na to 3 lata, natomiast w kwestii wypadku okres ten wynosi aż 20 lat. Zasada jest prosta – im szybciej tym lepiej! Każda zwłoka czasowa może być dla ubezpieczycielem powodem do stwierdzenia, że przyczyniłeś się do zwiększenia szkody. Odwołując się musisz oczywiście właściwie uzasadnić dlaczego nie zgadzasz się z wydaną decyzją. Odzyskiwanie odszkodowań nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. AIF Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy zainteresowanym klientom w uzyskiwaniu satysfakcjonujących świadczeń pieniężnych. Po przeprowadzonej konsultacji, przeanalizują oni Twoją sytuację oraz odniosą się od odmowy ubezpieczyciela. Adwokaci pomogą Ci w napisaniu odpowiedniego odwołania i przeprowadzą Cię przez całą sprawę! Odzyskaj odszkodowanie w 30 dni i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji już dziś!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.