Wiadomości z Gliwic

Tragedia na torowisku w Łabędach. Policja ustala tożsamość kobiety

  • Dodano: 2024-02-28 10:15

Wczoraj wieczorem na torach w okolicach stacji kolejowej Gliwice Łabędy doszło do śmiertelnego potrącenia osoby. O zdarzeniu poinformował kierownik pociągu. Na miejsce pojechały wszystkie służby, policja oraz prokurator.

Maszynista nie był już w stanie zahamować

Do zdarzenia doszło na przejściu przez torowisko około 1 kilometra  za dworcem. Wstępnie ustalono, że osoba przechodziła przez wyznaczone przejście dla pieszych przez torowisko i nie zdążyła przed nadjeżdżającym pociągiem. Maszynista mimo włączenia hamowania, nie był w stanie zatrzymać składu. Nikt z pasażerów nie doznał obrażeń. Z uwagi na zaistniałe zdarzenie oraz rozpoczęcie czynności procesowych zablokowano ruch pociągów w obu kierunkach. Na podstawie oględzin zwłok, ustalono, że ofiarą była kobieta. Do tej pory nie ustalono tożsamości zmarłej. Trwa postępowanie mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności tej tragedii, śledczy dążą do ustalenia, kim była zmarła.

Możesz pomóc

Każdą osobę mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety, w szczególności świadka zdarzenia – mężczyznę, który był w tym rejonie w krytycznym momencie, mundurowi proszą o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Całodobowy numer kontaktowy to 47 8592255.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również