Wiadomości z Gliwic

Uczennice z Gliwic tworzą "Strefę Chillout’u dla Seniora". Wesprzyj zbiórkę!

  • Dodano: 2023-01-17 16:00

Sześcioosobowa grupa uczennic z liceum w Gliwicach postanowiła stworzyć przestrzeń do spędzania wolnego czasu dla Seniorów. Projekt jest realizowany w ramach Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Dziewczyny potrzebują jednak funduszy na realizację.

Z pomysłem dla Seniorów

W Gliwicach uczennice z V Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Struga biorą udział w Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. W ramach olimpiady oraz programu „Samo_rządzi!” zamierzają utworzyć dla seniorów strefę chillout’u. Będzie to miejsce do wspólnego spędzania czasu i odpoczynku.

- Bardzo lubimy pomagać, więc jest to dla nas ogromna szansa. Pragnąc wywołać uśmiech na twarzach seniorów oraz w trosce o ich dobre samopoczucie, postanowiłyśmy stworzyć ciepłą i przytulną przestrzeń do wypoczynku i zabawy dla mieszkańców gliwickiego Domu Pomocy Społecznej “Nasz Dom”, gdyż uważamy że każdy zasługuje na chwile relaksu mówią uczennice w wywiadzie.

Uczennice dzięki programowi poszerzają swoje kompetencje, zdobywają doświadczenie, a także międzynarodowe certyfikaty. Ułatwi im to wejście na rynek pracy po szkole. Dodatkowo robią coś dobrego dla innych i poznają ludzi z całej Polski.

Miejsce dla seniorów będzie zorganizowane w pomieszczeniu wydzielonym na te potrzeby przez Dom Pomocy Społecznej. Teraz dziewczyny zbierają pieniądze na remont pomieszczenia, meble i gry dla Seniorów. Wybrały do tego zbiórkę internetową, chociaż na początku rozważały chodzenie po Gliwicach z puszkami.

- Wybierając metodę zbierania funduszy stawiałyśmy przede wszystkim na czas i korzyści płynące z danej metody. Wybrałyśmy zbiórkę online przez to, że nie zabiera nam ona dużo czasu. Bardzo szybko możemy podzielić się linkiem do zbiórki, a ci którzy są zainteresowani wsparciem naszego projektu za pomocą paru kliknięć są w stanie wpłacić wybraną kwotę. Nie potrzebujemy na nią zezwoleń i jest łatwa w obsłudze - tłumaczą swój wybór uczennice.

Uczennice są wspierane nie tylko przez szkołę, ale również gliwicką społeczność. Mieszkańcy biorą udział w zbiórce, a lokalne media wraz z samorządowcami promują przedsięwzięcie. Wspólne zaangażowanie dla osiągnięcia celu jest w przypadku takich projektów kluczowe. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy DPS’u zyskają przestrzeń do dalszego rozwoju i odpoczynku.

Jeśli również chcesz pomóc uczennicom w realizacji strefy dla seniorów, możesz zrobić to bezpośrednio na stronie zbiórki na portalu Pomagam.pl. Oddolne projekty są bardzo ważne dla rozwoju lokalnych społeczności, warto je więc wspierać!


Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Uczennice z Gliwic tworzą "Strefę Chillout’u dla Seniora" / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również