Wiadomości z Gliwic

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 z Gliwic przejadą na rowerach pół kraju

  • Dodano: 2024-05-10 13:15

Szkolny Klub 80 Rowerów SP nr 21 w Gliwicach postanowił ponownie zorganizować wyjątkową akcję „Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”. W zaledwie 6 dni mają przejechać trasę od Gliwic do Białegostoku! W akcję zaangażowali się sponsorzy, który wpłacą wskazaną kwotę za każdy pokonany przez uczniów kilometr!

Piękna tradycja

Już po raz 6. młodzież ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 21 w Gliwicach-Sośnicy, pod opieką opiekuna wyruszy w podróż po Polsce na jednośladach! Tym razem celem podróży jest Białystok. W wielkiej wyprawie weźmie udział 9 uczniów: Bartek, Maja, Marcin, Karolina, Julka, Dawid, Bartek, Kuba i Filip, którzy są bardzo zdeterminowani, aby nazbierać jak najwięcej pieniędzy dla gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

- Los osób starszych i schorowanych nie jest nam obojętny i dlatego znów wsiadamy na dwa kółka i tym razem przemierzymy wschodnią część Polski, by dotrzeć do Białegostoku, by wspomóc Gliwickie Hospicjum. Hasło tegorocznej wyprawy to „PONAD PODZIAŁAMI – KRĘCIMY KILOMETRY DLA GLIWICKIEGO HOSPICJUM. Chcemy jeszcze bardziej poruszyć Gliwice, jego mieszkańców i wszystkich ludzi o wrażliwych i otwartych sercach — by każdy w jakiś sposób mógł dołożyć do naszej wyprawy swoją cegiełkę – czytamy w mediach społecznościowych poświęconych akcji.

Grupa wyruszy w podróż 27 maja – w 6 dni zamierza pokonać ok. 700 kilometrów! Uczniowie przejadą m.in. przez Częstochowę, Kielce, Radom, Warszawę i Ostrów Mazowiecki, zanim dotrą do celu swojej podróży, do Białegostoku. Wyprawa ma potrwać do 1 czerwca. 

Kwota za kilometr

W akcję zaangażowało się grono sponsorów – każdy z nich zadeklarował kwotę, którą wpłaci na rzecz hospicjum za każdy przejechany przez młodzież kilometr. Na ten moment udało się osiągnąć kwotę 38,10 zł za kilometr (stan na 5 maja 2024), co daje w sumie 26 670 zł za 700-kilometrową trasę! Oprócz tego, uruchomiono licytacje na rzecz hospicjum – pierwszym wystawionym przedmiotem jest koszulka Zbigniewa Sprucha, polskiego kolarza szosowego, z podpisem.

Dodatkowo uczniowie uruchomili zbiórkę na gliwickie hospicjum – możecie ją wesprzeć klikając poniższy baner!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również