Wiadomości z Gliwic

Utoruj pieszym drogę – dobrze zaparkuj e-hulajnogę!

  • Dodano: 2022-07-22 07:00, aktualizacja: 2022-07-21 21:36

Specjalne miejsca parkingowe dla hulajnóg elektrycznych pojawiły się w 14 lokalizacjach na terenie Gliwic. Wyznaczone przez Zarząd Dróg Miejskich strefy mają pomóc w uporządkowaniu przestrzeni miejskiej – dla bezpieczeństwa i komfortu pieszych.

Miejsca postoju dla e-hulajnóg

Hulajnogi elektryczne na stałe wpisały się już w miejski krajobraz. Nie bez powodu cieszą się dużą popularnością – są łatwo dostępne i umożliwiają szybsze przemieszczanie się. Nierzadko jednak, pozostawione w przypadkowych miejscach, utrudniają pieszym poruszanie się. Wyznaczone przez ZDM miejsca parkingowe mają zachęcić użytkowników e-hulajnóg do pozostawiania na nich pojazdów tak, by nie stwarzały zagrożenia w ruchu.

Namalowane na chodnikach obszary, wewnątrz których znajduje się charakterystyczny biały piktogram przedstawiający hulajnogę pojawiły się na skrzyżowaniach ulic: Chorzowskiej – Dąbrowskiego, Czapli – Czajki, Dworcowej – Wyszyńskiego, Jana Pawła II – Nowy Świat, Kosów – Czapli, a także na krzyżówkach: Kozielskiej – Wyspiańskiego, Leśnej – Skowrońskiego, Andersa – Daszyńskiego, Łużyckiej – Wrocławskiej, Rybnickiej – Żwirki i Wigury, Łużyckiej – Krzywoustego, Świętojańskiej – Warszawskiej, Żwirki i Wigury – Dzierżona, a także przy ul. Siemińskiego oraz na obrzeżach placu Adama Mickiewicza.

ZDM zapowiada, że w miarę potrzeb wyznaczane będą kolejne miejsca postoju dla e-hulajnóg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również